JAN VODŇANSKÝ

Jan Vodňanský, je muž ducha hravého, humorného, moudrého, toulavého i chrabrého a stále v akci. Tvoří, baví druhé, učí je a to ne pouze na Filosofické fakultě UK, nýbrž i v kavárnách a sálech klubových či divadelních. 

Humor je kořením života, jak praví klasik, a Jan Vodňanský má ten svůj okořeněný vskutku požehnaně. A protože není člověkem lakomým, tak rozdává a rozdává a koření životy i nám ostatním. Jeho humor je chytrý, filosofický, absurdní i poetický a také naučný, poučný, učný ..... řekla bych.

Duo Vodňanský Skoumal, žije stále, a také i nadále bude, neb jeho dílo je obrazem jedné epochy našeho národa. Tím se stalo nesmrtelným, fronty před divadly a kluby, kde vystupovalo, pak radostnou i melancholickou vzpomínkou  na mládí nás pamětníků, a na vše s ním spojené. Jeho tvorba je nadčasová, jak tomu bývá u všech, kteří zanechávají svoji stopu v dění, ať už v jakékoli části naší Planety. Některé z textů se staly opět velmi aktuálními, což nás nutí, zamyslet se nad světa během. 

Petr Skoumal odešel, už mezi námi není, ale jeho hudba zní stále. Je věčná, protože nám vstoupila do srdcí, ať už tvořil ve dvojici s Janem, jinými autory či sám.

 

Jan se těší pevnému zdraví a je zřejmě někde napojen na neutuchající přívod energie, neb je i nadále autorem nesmírně plodným, píšícím, skládajícím i vystupujícím a mně je teď ctí a potěšením, že vás mohu pozvat na jeden z jeho autorských večerů, které se pravidelně konávají v pražské kavárně – Caféidoskop -  tentokrát v doprovodu skladatelky a zpěvačky paní Hany Navarové.                    

                                                                   TEREZA POKORNÁ

                     

 Fotografie : archiv Jana Vodňanského

Fotogalerie