Jan Hrušínský se na novou sezónu těší

Krásné srpnové dny ze všeho nejvíc lákají k cestě na koupaliště, ale ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský už myslí spíše na jeviště. Nová divadelní sezóna propukne co nevidět. Potomek slavného hereckého rodu a principál zmíněného divadla slibuje, že se od podzimu v jeho divadle Na Jezerce máme opět na co těšit!

 

Když se ohlédnete za minulou sezónou, máte radost?

Mám dokonce obrovskou radost z toho, že naším divadlem prošlo na 50 tisíc diváků. Nastudovali jsme tři nové hry a připravili vernisáž jedné výstavy. Úspěšná Bočkova inscenace  Poslední aristokratka se stala hitem. Zní mi téměř neuvěřitelně, že vstupenky na tuto hru se vyprodaly už hodinu po zahájení předprodeje! Velký úspěch zaznamenal i Milan Kňažko jako herec Jon Davis ve hře Shylock. Do Divadla Na Jezerce mohu všechny čtenáře magazínu www. stylenew.cz pozvat s radostí a s čistým svědomím.

 

Prozraďte, na co se aktuálně můžeme těšit úplně nejvíc?

Vedle zmíněné Poslední aristokratky s Aničkou Polívkovou, Miluškou Šplechtovou, Jitkou Sedláčkovou a dalšími se nesmírnému zájmu těší i inscenace s Jiřinou Bohdalovou Generálka a Paní plukovníková, nebo Charleyova teta s Petrem Vackem v titulní roli. Příznivci našeho divadla také dobře vědí, že Jaroslav Dušek s Natašou Burger u nás už 10 let excelují v Manželském vraždění. Je to úžasná a pořád oblíbená stálice.

 

Očekávají diváky i nějaké další novinky? 

Městská část Praha 4 v současné době k naší radosti zajistila dodávku nového mixážního a osvětlovacího pultu. V divadle je máme v stálém pronájmu a naši technici se s nimi seznamují. Diváky tedy v nové sezóně potěšíme i kvalitnějším ozvučením i osvětlením. Jak říkám, naše divadlo je na novou sezónu výborně připravené. Radost nám svou návštěvou udělá úplně každý z vás.

 

 Text : Alena Štrobová    foto : Dagmar Hájková