Jak voní zlatá vanilka nebo procházka po mořském pobřeží?

Všichni víme, že bytové parfémy jsou již nedílnou součástí moderního interiérového designu. Ale ne vždy věnujeme jejich výběru patřičnou pozornost. Přitom vůně zásadně ovlivňují, jak se v daném prostoru cítíme. Novinky značky Estéban tak jsou pro dvě odlišné cílové skupiny: Zlatá vanilka vychází z klasické kompozice, která povzbudí, zatímco Borovice a solný květ zklidní a navodí pocit harmonie. 

Zlatá vanilka (Vanille d’Or)

 Květinově-orientální vůně je ódou na vanilku, královnu koření, snad nejznámější vonnou ingredienci již od dob Mayů, kteří ji používali nejen jako afrodiziakum, ale také jako platidlo.

Ve Zlaté vanilce ucítíte kromě vzácné pravé vanilky santalové dřevo, v hlavě parfému pak protiváhu tvoří lehká citrusová nóta pomeranče se špetkou hřebíčku.

Vanilka je nejen smyslnou vůní, ale v aromaterapii se využívá k celkovému povzbuzení, proti nervozitě a únavě. Aktivuje hormony štěstí, proto je účinná proti stresu.

Borovice a solný květ (Pin et Fleur de sel)

Nová sezónní vůně vám připomene procházky po mořském pobřeží, kde se mísí svěžest kapek oceánu s teplými a dřevitými nótami borovic. Patří do kategorie mořských vůní, které jsou stále více oblíbené snad i proto, že dokáží evokovat vzpomínky na dovolenou ve Středomoří. V povedené kompozici je kromě cedru, eukalyptu, borovice a kardamomu také rostlina smil, která se někdy nazývá písečná protěž. Její lístky se využívají jako koření v italské kuchyni a má uklidňující účinek.

Pěkný den s vůní levandule:) přeje Kateřina Marková R. Pereira 

Fotogalerie