Jak být HAPPY s PRAGUE CELLO QUARTET

Když jsem byla mladší vstoupili do mého ,,hudebního“ života 4 muži - John, Paul, George a Ringo = Beatles.

V nedávné době vstoupili do mého ,,hudebního“ života 4 mladí muži - Jan, Petr, Jan a Ivan = PRAGUE CELLO QUARTET. 

Přesněji Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč. V kvartetu spolu hrají už déle než šest let a baví je to stále víc. O tom při jejich koncertech nikdo ani trochu nepochybuje. Jejich cílem je bavit diváky a jsou při tom originální, nápadití a vtipní. Chtějí naučit  Čechy, ale i Němce a  Japonce, ,,odvázat” se u hudby, trochu zlobit, nebýt usedlí a víc se bavit. S radostí a hravostí to trénují na výchovných koncertech, kterých už pro školy a školky odehráli pěknou řádku. Daří se jim bourat bariéry mezi hudebníky a publikem, diváky baví a překvapují úpravami známých skladeb klasických, ale i jazzových, rockových a filmových. „Na violoncello jde zahrát všechno“ - říká s úsměvem a nadšením Jan Zemen, vtipný a chytrý moderátor koncertů PCQ.

Kluci, tedy vlastně páni muzikanti, mě vloni v listopadu v Martinickém paláci přesvědčili, že vážná hudba je veselá, svižná a zábavná. Být na jejich koncertu je fakt zážitek!

Pokud si chcete takový zážitek dopřát, právě teď je jedinečná příležitost. PRAGUE CELLO QUARTET začátkem března jedou svoje první velké koncertní turné po českých městech – 1.3.2019 Plzeň – 4.3.2019 Svitavy – 5.3.2019 Praha – 6.3.2019 Zlín – 7.3.2019 Olomouc – 10.3.2019 Brno

Vstupenky jsou na www.pcq.cz

Text: Zuzana Rožková        Fotografie: Dagmar Hájková 

Fotogalerie