Jaipur Rugs: Kusové koberce jsou zpátky na designové scéně!

Chcete oživit již zabydlený interiér nebo naopak přemýšlíte, jak vyřešíte podlahy v novém domě? V obou případech oceníte podzimní kolekci koberců Jaipur Rugs, které exkluzivně v ČR nabízí Le Patio. Kromě toho, že je značka oblíbená mezi světovými designéry, pracuje s recyklovanými materiály a pomáhá ženám z indického venkova získat sociální a finanční stabilitu.

Kdybyste si měli na podzim pořídit jedinou věc, investujte do koberce!

Když listujete světovými Elle Decoration, nebo zavítáte na milánské a pařížské veletrhy designu, všimnete si, že kusové koberce zažívají nebývalý comeback. Ať už znovuobjevené kouzlo příjemných koberců souvisí s podvědomým návratem k tradicím, ručním řemeslům nebo jen zálibou v útulnějších a více osobních interiérech, jedno je jisté: koberec je v moderním interiéru nové must-have. Jediným kritériem je kvalita, jak je vám použitý materiál příjemný a váš osobní vkus.

 Tipy Le Patia:

 

Koberce Jaipur Rugs 

Značka, která kombinuje tradiční řemeslnou výrobu s dekory navrhovanými uznávanými světovými designéry, dává práci 40 000 řemeslníků, z nichž většina jsou ženy z 600 vesnic v části Indie, kde je těžké sehnat práci mimo zemědělství. Pro většinu žen je dojíždění za prací prakticky nemožné a mnohdy i kulturně nepřijatelné, proto je pro ně ideální podílet se na výrobě koberců z domova. Jaipur Rugs také nabízí svým zaměstnancům alternativní vzdělávací programy, pravidelné zdravotní prohlídky a možnost profesního růstu se zaměřením na manažerské dovednosti.

Koberce jsou nejen ručně tkané, ale i samotná příze je ručně spřádána na kolovrátcích, které jsou stále od dob Gándhího symbolem rukodělné indické tradice. Každý koberec doslova projde 180 rukama, než je dokončen. Unikátnost koberců tvoří kombinace speciální tradiční techniky tkaní a použitých materiálů, jako jsou vlna, hedvábí, bavlna, juta nebo recyklovaná sárí.

Zákazníci si prostřednictvím koberce nekupují jen umělecké dílo, které bude zdobit jejich interiéry, ale i emoce a životní příběhy tkalců, kterými jsou prosycené.

Le Patio tyto unikátní koberce exkluzivně prodává v ČR od roku 2017.

Ceny koberců se pohybují dle velikosti a zpracování od cca 12 000 Kč.

 

Fotogalerie