JÁ, PADOUCH 4

Nejslavnější animovaný zlosyn se vrací, malí diváci se královsky baví, a musím přiznat, že i jejich „dospělý“ doprovod si užije své – vyčistí si hlavu, a blbiny na plátně spolu s  dětským smíchem mu přinesou vskutku osvěžující pocit. Svět se zastaví, a všichni mají prima společný čas.

Můj sedmiletý vnuk Leon radostně prohlásil: „Babinko, tohle je nejlepší ze všech Padoušských filmů. Je to vtipný a taky trochu napínavý, švábi jsou docela hnusní i srandovně blbí a Mimoni, jsou Mimoni .“

  

A o co jde v tomto dobrodružném filmu plném gagů a potrhlých nápadů? O rodinu, o vzájemnou lásku jejích členů, o pochopení pro všechny dohromady i každého zvlášť, a občas i o život. Tím hlavním, kdo ho v boji proti únosci svého malého syna, sokovi již ze školních let Maximu Le Mal, nasazuje, je samo sebou „bývalý“ padouch Gru. Ku pomoci je mu celá Anti-velepadoušská liga, všichni rodinní příslušníci včetně padoušství holdující sousedovic malé rusovlasé vyděračky a jak jinak než Mimoňů. Vítězí láska a přátelství, přesně tak, jak tomu má v každé správném příběhu být. 

Nezbývá tedy než popřát vám příjemnou zábavu a radím, pokud nemáte vlastní ratolest, nějakou si zapůjčte, a v rámci sebeočisty od událostí současného světového dění, ji vezměte do kina. S kyblíkem popcornu si to jistě užijete.

Text: Tereza Herz Pokorná a Leon 

Fotogalerie