Inspirativní žena – Martina Schovancová

Půvabná brunetka má energii a temperament na rozdávání. Už delší dobu bylo samostatné podnikání jejím velkým snem. Stále ale čekala na okamžik, kdy ji osloví zajímavý nápad. Přišel v úžasnou, ale pro byznys možná v nejméně obvyklou dobu. Dostavil se ve chvíli Martinina těhotenství. S něhou sledovala své postupně rostoucí bříško, ale spolu s ním rozvíjela i koncept dárků pro maminky – tzv. „Motherbox“.

Martina je pro nás nejen inspirativní ženou. Ona je naprostý originál. Její „Motherbox“ je navíc skvělý tip na vánoční dárek!  

Proč jste se právě v těhotenství rozhodla pro poměrně nejistou podnikatelskou dráhu?

V těhotenství jsem se pojednou zastavila. Více jsem začala přemýšlet o sobě a své budoucnosti a podnikání mě nesmírně lákalo. Psala jsem si na papír, v čem jsem dobrá, co mě baví, co na českém trhu schází.., Zhruba v polovině těhotenství mě to pojednou „osvítilo“! Kdysi jsem četla, že nápad nebo spíše vaše poslání si vás ve správnou dobu najdou. V mém případě se tomu tak stalo. 

Byl to podle vás příznivě nakloněný osud?

Předtím jsem si musela mnohým projít. Různými zaměstnáními, obory a zkušenostmi. Takovými, které mi nakonec umožnily vytvořit Motherbox . Opravdu věřím tomu, že vše v životě má svůj význam. Je jen důležité se ničeho nezaleknout, nepřipustit si obavu, že váš sen je možná větší, než vy samotní. Každému doporučuji, aby šel za svým snem. Odhodlaně, bez obav a s otevřeným srdcem. Pak vám osud skutečně bude nakloněný. Je jen důležité mít jasnou vizi. V mém případě to bylo zjištění, že mi na trhu chybí dárky pro budoucí maminky. Něco zvláštního, specifického. Něco, co je osloví a udělá jim radost. Kromě přízně osudu jsem k tomu ale potřebovala i zázemí úžasných lidí. Mého muže, který mě od začátku podporoval a motivoval. Mé maminky, která hlídá naši dceru Laurinku a Motherbox bych bez ní nikdy nerozjela, nebo kamarádky Žanety, autorky blogu Heels and baby powder. Je mou vytrvalou oporou a inspirací.

Nabídka trhu pro budoucí maminky se vám zdála být nedostatečná?

Jasně, že na první pohled je toho na pultech obchodů spousta. Já ale hledám něco mimořádného. Těhotenství mě přimělo přemýšlet o tom, co je u nás možné maminkám nabídnout jako dárek nebo službu. Na internetu najdete pestrou nabídku, ale já už byla unavená hledáním něčeho zajímavého. Pokud by mi domů jako dárek přišly třeba věcičky pro miminko, nápady pro aktivní těhotenství a mateřství, byla bych šťastná!  Jestliže by mi  navíc něco podobného předplatil můj partner jako dárek, velmi bych si takové potěšení užívala. Někdy objevíte zajímavý produkt, ale jeho kouzlo zmizí, pokud ho někdo třeba jen nedbale zabalí. Maminky a jejich děti si ale nejlepší péči zaslouží. Na této filozofii myšlenka mého „Motherboxu“ stojí. 

Co všechno z vás se v půvabných krabičkách pro maminky odráží?

Vše začalo právě tím, že jsem si udělala doma takový svůj Motherbox. Zjistila jsem, že vypadá moc hezky. Kamarádky se mě třeba ptaly na radu, jakou kosmetiku používám, nebo kam chodíme na masáže. Motherbox prochází velice intenzívně mým životem a postupně se vyvíjí. Začínáte krabičkou, kde se jako dárky objevují někdy šampon, jindy sprchový gel nebo dudlíček. Postupně zařazujeme vouchery s masážemi pro maminky, nebo pro plavání s dětmi. Produkty, které se v balíčku objeví, vybírám sama. Jsem to opravdu já. V balíčku je obsažené mé osobní sdělení ostatním. Znamená to, že v něm najdete pouze produkty zdravé, certifikované a nejvyšší kvality, nic chemického, nebo upraveného takovým způsobem, který mi není blízký. Jsou v něm mé oblíbené produkty a služby, které sama využívám. Každý měsíc je u nás jiný. Chci třeba za období roku ukázat maminkám, co vše je na trhu, čím mohou zpříjemnit život svůj i svého dítěte.

Máte pocit, že vám naslouchají?

Ano, mám od  nich velice krásnou zpětnou vazbu! Přesně zaznamenávají, že někdo tvoří dobrou věc přímo pro ně. Moc bych si přála být jim průvodcem dobou těhotenství a počínající péčí o miminko. Průvodcem zcela nestranným a na úrovni.  Je to i můj cíl – vytvořit jednou komunitu, která se bude věnovat dětským aktivitám a vzájemně spolu souzní. Sama se stále mám co učit a vzdělávat. Nebojím se ale něco začít, přestože to stojí hodně síly a odříkání.

Víte, je úžasné, když nádherně upravenou krabičku můžete maminkám doručit do porodnice. Máme proto nastavenou i speciální síť kurýrů. Jinde zase Motherbox věnují jako dárek kolegyni, která odchází na rodičovskou dovolenou. Z reakcí vím, že maminky náš nápad překvapí, potěší a krabičky přinášejí radost.

Jste maminkou dvanáctiměsíční Laurinky. Je složité spojit péči o malé dítě s podnikáním?

Je to děs! Být mámou a zároveň podnikatelkou je náročné. Zvlášť, pokud jste zvyklá dělat věci na 100 procent. Hledáte skladové prostory, přijímáte lidi, mezitím stále pracujete na konceptu. Je to neustálý vnitřní boj. Zvládnout se dá, ale musíte být silná osobnost a hlavně hodně vyrovnaná. Stále s tím bojuji. Víte, podobně jsem to měla nastavené i u porodu. Šla jsem do něho s tím, že si ho užiju! Nastavila jsem si to tak ve své hlavě a porod se opravdu stal jedním z mých nejkrásnějších životních prožitků. Být silná, znamená pozitivně myslet a setkávat se s pozitivně naladěnými lidmi. Umět odmítnou lákavé nabídky maminek, které jsou  čistě na mateřské a chtějí si zajít třeba na kávičku, návštěvy. Vše musí jít stranou a vy musíte vydržet! Pokud chcete dojít za svým snem, potřebujete kolem sebe mít lidi, kteří mají životní příběh nastavený stejně jako vy samotní. Takovým člověkem je pro mě třeba právě kamarádka Žaneta. Píše blog a vzájemně si pomáháme. 

Víte, my ženy jsme bohyně. Je úplně jedno, jestli připravujeme příkrm pro své miminko, nebo rozjíždíme nový projekt. Důležité je, že to všechno dokážeme dělat s nadšením a láskou. Zvládneme vše, jen si musíme věřit, dodávat si sílu a energii k tomu, abychom své sny dokázaly dotáhnout do konce. Přeji to vše s láskou a ze srdce všem čtenářkám www.stylenew.cz.

Více na: www.motherbox.cz

„Víte, my ženy jsme bohyně. Vše dokážeme dělat s nadšením a láskou.“ Martina Schovancová

 

Text : Alena Štrobová            Fotografie : Dagmar Hájková

Děkujeme atelieru LUSITO  za možnost fotografování  www.lusito.cz

Fotogalerie