Inspirace milánským Salonem del Mobile pro vaše interiéry: barvy, mramor, geometrické vzory 70. let a tropy v jakékoliv podobě

Le Patio nabízí nový nábytek a bytové doplňky přesně v duchu trendů z milánského veletrhu designu: Safírově modré, smaragdově zelené a žluté sametové pohovky, mramorové stolky, lampy a bytový textil v barevné škále inspirované 70. léty. Milovníky kvalitního čistého designu zaujme židle Aunty v trendy nude růžové barvě.

Trendy z letošního milánského Salone del Mobile

Barvy

Hlavní zprávou z Milána je to, že barvy jsou všude – na nábytku, stěnách i oblečení. Jedním z výrazných barevných trendů z největší přehlídky mezinárodního designu byla kombinace safírově modré a smaragdově zelené. Pokud zapomenete na pravidlo našich babiček, zjistíte, že to vypadá velice dobře! Odstínů zelené lze použít více – velmi zajímavou kombinaci s výraznou modrou tvoří uklidňující šalvějově zelená. Další novou barvou, která se dobře kombinuje se sytými odstíny a všudypřítomnou mosazí, je nude růžová. Dovolte si ji použít na nábytku nebo na stěnách. A v neposlední řadě: oranžová je zpět. Naštěstí ve své nejlepší podobě, cihlovém odstínu, který se skvěle hodí k našim šedým interiérům.

Vzory

Bez tropických barev a vzorů to tento rok absolutně nejde! Kombinace tmavého dřeva a sytě zelených rostlin, ať už v květináčích, či na dekoracích byla vidět u všech světových značek. Můžete si pořídit květiny pokojové – nicméně pozor, ne pár nenápadných voděnek, ale pořádně velkou rostlinu, která bude evokovat vaši soukromou džungli. Kromě živých květin se dobrovolně necháme zaplavit květinovými potisky na tapetách, polštářích, kobercích, šatech a kalhotách. Cool jsou keramické kaktusy.

Materiály

A protože jsou inspirací 70. léta, přeneseně i art deco, je třeba záplavu pozitivních barev doplnit luxusními materiály jako je mramor, mosaz, tropické dřevo a sklo. Ideálně ve formě mosazných svítidel a stolků s mramorovými deskami.

Tipy Le Patia, jak se inspirovat milánskými trendy

Předně buďte sami sebou – nechtějte za každou cenu přenést všechny novinky do svého interiéru. Ideální je si koupit jeden kousek nábytku v nové barvě, která je vám příjemná a vnese do vašeho domu novou energii. Skvělou alternativou jsou polštáře a potahy v nových barevnostech nebo s květinovými vzory. Pracovat se dá také s barevností vašich stěn.

Skvělá volba, pokud chcete mít doma jeden výrazný kus nábytku, který je nadčasově elegantní. Ležérní pohovka je ideální pro vaše chvíle relaxace.

Vysoce módní šalvějově zelená se hodí prakticky ke všem barvám. Čistý jednoduchý design inspirovaný retro stylem potěší jak ženy, tak i muže.

Květy vycházející z estetiky 70. let, ale v moderním provedení s plastickým dezénem. Použité jsou jen přírodní materiály, vyrobeno v Portugalsku. Potřebujete ještě další důvod proč si tyto skvělé polštáře pořídit?

„Tetička“ poskytuje skvělý komfort při sezení. Starorůžový samet vypadá báječně. Skvěle se hodí do moderních interiérů v neutrální barevnosti. Zajímavá je kombinace se šedou barvou - například u šedivé pohovky.

Glamour 70. let nebo art deco? Dekorativní odkládací stolky s mramorovou deskou jsou přesně ta malá dávka luxusu, kterou si můžete dovolit. 

 

Obchody Le Patio

Jsme kosmopolitní firma založená na osobním přístupu. Věříme, že člověk může být spokojený, pokud se jeho individualita otiskne do prostoru, kde žije a tráví většinu času. Našim zákazníkům tak umožňujeme vytvořit si vlastní styl bydlení založený na unikátních kusech nábytku a limitovaných kolekcích bytových doplňků z celého světa včetně České republiky. 

Dále si u nás nakoupíte originální šperky, knihy a bytové parfémy. Součástí služeb je interiérový design na míru. Majitelka Le Patio, Monika White, neustále aktivně vyhledává nové originální značky, které na českém trhu prezentuje jako první.

 

 

Fotogalerie