Ibišek pravý - pročisťující bomba od MUDr. Papa Gaye

Ibišek pravý je základní surovinou pro výrobky z řady Hibicella, která povzbuzuje motilitu (pohyblivost) trávicího ústrojí a posiluje odolnost organismu.

IBIŠEK PRAVÝ

• Povzbuzuje motilitu (pohyblivost) trávicího ústrojí a posiluje odolnost organismu, díky Hibiscinu, vitamínům a minerálům

• Čistí trávicí trakt zlepšením vyprazdňování díky protiparazitnímu působení • Čistí močové cesty močopudnými a antimikrobiálními účinky

• Čistí cévy od tukových a sklerotických usazenin • Čistí krev

• Omezuje vstřebávání alkoholu a urychluje jeho vylučování

• Podporuje odbourání kyseliny močové • Spaluje nadbytečnou tukovou zásobu

• Příznivě působí na krevní tlak – snižuje viskozitu krve, čistí a zpevňuje cévní stěnu

„Ibišek pravý obsahuje nejvíce bioaktivních látek ze všech ibišků. Je to bylina a zároveň potravina, je jako ovoce a zároveň zelenina. Na základě těchto vlastností jsme vytvořili 2 výrobky pro potravinářské účely a jeden jako doplněk stravy. V Hibicella výrobcích nenajdete žádná aromata ani barviva. Jsou plné vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších látek podporující regeneraci a obranyschopnost těla“, říká MUDr. Papa Gaye, zakladatel projektu.

Hibicella nápoj zajištuje dostupnost přírodních vitamínů pro organismus ve formě ovocných nápojů.

„Hibicella nápoj ocení ti, kteří chtějí svým zákazníkům nabídnout originální domácí ovocný nápoj. Nápoj je k dispozici ve dvou příchutích – máta a zázvor. Výhodou je jeho celosezónní využití. V létě jej lze přichystat s ledem jako osvěžující domácí limonádu, v zimě naopak jako hřejivý nápoj posilující navíc imunitu díky vitamínu C“, uvádí MUDr. Papa Gaye, zakladatel projektu.

U výrobku Hibicella Elixír jsou posíleny čistící a detoxikační účinky Ibišku pravého. Podporuje snížení cholesterolu i tělesného tuku, napomáhá detoxikaci, urychluje odbourání alkoholu z krve, podporuje trávení, vyrovnává hladinu hormonů a tím předchází návalům horka a zavodňování.

Ibišek pravý je poddruh Hibiscus sabdariffa. Je to jednoletá nebo dvouletá rostlina, dorůstající výšky asi 1,5 m. Roste v tropických oblastech Afriky, Asie, Jižní Ameriky a v jižní Evropě. Hlavními zdroji prospěšných látek jsou především kalichy a kalíšky. Zralé kalichy mají vínově červenou barvu s výraznou ovocnou vůní a kyselou lehce slizovitou chutí. Jsou desítky různých druhů ibišků lišících se kvalitou. Kvalita je určena barvou, vůní nebo obsahem ovocných kyselin, glykosidů, vitaminů, minerálů a flavonoidů.

MUDr. Papa Gaye je původem ze Senegalu, vystudoval medicínu na 1. LF v Praze a žije zde již přes 30 let. Od roku 1999 se v úzké spolupráci s českými odborníky zabývá vývojem produktů z afrických léčivých rostlin a stromů na podporu zdraví a kvalitu života.

Je zakladatelem projektu MEDINATUR – www.medinatur.cz.

Fotogalerie