I PŘÍRODA POTŘEBUJE SVOBODU!

Neříkejte mi, že jste si toho ještě nevšimli?! Stačí se právě teď podívat kolem sebe (pochopitelně pokud nejste "uvězněni" někde mezi čtyřmi holými stěnami) a jen se nadechnout a dívat! Není to nádhera? Je ... Ono se vážně NIC NEODEHRÁVÁ JEN TAK NÁHODOU a i PŘÍRODA potřebuje ke svému životu SVOBODU a VOLNOST. Pak se nám - lidstvu - odvděčí. A je to tady! 

Nechci tady vést jakékoli sálodlouhé úvahy o tom - PROČ? CO BY - KDYBY! KDO ZA "TO" MŮŽE? ... apod., protože to je zcela zbytečné, nepodstatné a především pak ztrátou času. Denně jsme "zásobeni" takovým kvantem zpráv, že i ten nejmodernější hardware počítače má co dělat, aby je zpracoval, natož pak obyčejný člověk! Nicméně, po vzoru známého: Vše zlé je pro něco dobré!, se na jisté věci snažím dívat úplně z jiného úhlu pohledu. A nezapomínám DĚKOVAT! Zkuste to také, protože to vůbec nic nestojí a rozhodně Vám to nezabere tolik času, jako sledování "mimořádných" zpráv. Za co jsem poděkoval naposledy? Za to, co se momentálně odehrává, protože mi docvaklo, že i PŘÍRODA si zaslouží svůj klid, prostor, svobodu... A ono je to opravdu viditelné! Zaplať pámbů ...

KDYBY PŘÍRODA MLUVILA, PROPADLI BYCHOM SE HANBOU!  

Lidé se ve velké většině drží doma, ulice jsou vylidněné, trávníky v parcích prázdné, na lesních cestách pociťujete opravdu božský klid a do toho vám při procházení se přírodou jako bonus zurčí potok. Není to nádhera? Vím, že v Itálii to nemají momentálně jednoduché, nicméně mám radost (a 100% nejen já!), že se do Benátek "náhodou" vrátily labutě! Do moří z oceánů si beze strachu troufnou vplouvat ve své přirozené radosti delfíni! Trávníky nejen ve městech, ale věřím, že téměř všude jsou zelenější a hustší. Vzduch, když odcházím večer do práce, je svěží a čistší ... atd. atd. Náhoda? Nikoli! Vše totiž souvisí se vším a PŘÍRODA je v mnoha ohledech mnohem chytřejší a rozumnější, než jsme my - nedokonalé lidské bytosti. A to, díky Bohu, nemluví! Tedy abych bych konkrétní, nehovoří naším lidským jazykem. Pokud by měla schopnost komunikace totožnou s tou naší lidskou, tedy verbální, nestačili bychom se divit. On ten nahoře to má opravdu všechno vymyšlené a stvořené dokonale. Ví, co dělá! A v tuto chvíli mi, prosím, nikdo v návaznosti na právě vyřčené, neooponujte, zač tedy lidstvo tou "šíleností," která se motá kolem nás napříč světem, trestá? Netrestá! To totiž není jeho práce. Není to ani jeho přání a jsem skálopevně přesvědčen o tom, že pokud by právě "tohle" mohl zastavit, udělal to už na samotném počátku. Tedy již v loňském roce. Ale neudělal. Proč??? Jednoduchá odpověď: Protože nikdy nevstupoval, nevstupuje a vstupovat nebude do rozhodnutí a svobodné vůle žádné lidské bytosti! Je to zřeletné? Pro mě naprosto. A jsem vděčný za to, že právě TEĎ se na mnoha místech celého světa PŘÍRODA sama a zcela svobodně, bez sebemenších omezení a zásahů nás - nedokonalých bytostí rozhoduje, co "právě teď" udělá a neudělá. Je stejně dokonalá jako Nejvyšší a my bychom za to měli být vděční a poděkovat jí za to, že je. Alespoň já to tak udělám:  

DĚKUJUUUUUUU!

© Lubomír Nečas, 27/03/2020, foto: archiv STYLEnew.cz 

Fotogalerie