HŘÍŠNICE DAGMAR PECKOVÉ

Dagmar Pecková přichází s pozoruhodným projektem Hříšnice! Na své nové album nazpívala árie osudových hrdinek, jako jsou Máří Magdalena, Herodias, Dalila, Médea, Elektra či Salomé. Novinku připravuje Supraphon na 27. března 2015. Vydání předejde o tři dny speciální galakoncert, který se uskuteční 24. března ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Jsou v plánu i další koncerty a Hříšnice ozdobí program několika hudebních festivalů také v roce 2016.

Za provokativním názvem nového alba Dagmar Peckové se skrývá zajímavá dramaturgická myšlenka samotné Dagmar Peckové a Williama Diddena. Všechny postavy z árií, které úspěšná mezzosopranistka ztvárnila, spojuje jeden společný jmenovatel, a tím je hřích. Všechny árie jsou áriemi hříšnic. Každá z těchto žen se provinila proti někomu i proti sobě. „Moje nová nahrávka je o hříchu a o odpuštění. Věřím, že příběhy hříšnic, hudba i zpěv, které toto album přináší, poskytnou zároveň impuls k zamyšlení. Odpuštění je samo o sobě léčebným fenoménem. To mezilidské vztahy i duše potřebují, aby byly zdravé,“ uvažuje Dagmar Pecková a zároveň dodává: „Když se podíváte na postavy v mezzosopránovém oboru, tak téměř každá se dá označit za hříšnici. Snad je to temnější barvou hlasu.“

 

Nahrávka vznikla za podpory strojírenského koncernu PBS GROUP, a. s. ve spolupráci s dirigentem Aleksandarem Markovićem a skvěle doprovázející Slovenskou filharmonií a Slovenským filharmonickým sborem. Stejně jako na nové nahrávce se i na pražském galakoncertě společně s Dagmar Peckovou představí sopranistka Ivana Veberová (v roli Elektry ve Straussově stejnojmenné opeře) a legendární slovenský basista Peter Mikuláš (v roli Heroda v závěrečné scéně z Mariottovy opery Salomé). V Rudolfinu pod taktovkou Aleksandara Markoviće zpěváky doprovodí PKF – Prague Philharmonia. 

 

Z koncertního diáře Dagmar Peckové:

 

KONCERT HŘÍŠNICE 2015

 

24. 3. Dvořákova síň Rudolfinum (galakoncert u příležitosti křtu CD)

 

18. 6. Koncertná sieň Slovenskej filharmonie Bratislava

 

25. 6. Hudební festival L. van Beethovena  –  Koncertní sál Domu kultury Teplice

 

KONCERT HŘÍŠNICE 2016

 

31. 5. MHF Janáčkův máj  –  Dům kultury Ostrava

 

ZAČÍNÁME KONČIT 2015/ společný koncert Dagmar Pecková & Štefan Margita

 

01. 5. MHF Dvořákova Olomouc  –  Reduta

 

03. 5. MHF Dvořákova Olomouc  –  Reduta

 

18. 5. MHF Pražské jaro  –  Dvořákova síň Rudolfinum

 

27. 6. HF Za poklady Broumovska  –  Vernéřovice, Kostel sv. Michaela

 

FOTO-PAVEL KUREČKA

Fotogalerie