Hotel Rehavital aktivně pomáhá lidem z Ukrajiny v nouzi, zapojit se můžete i Vy

Od začátku března hotel Rehavital, který se nachází v samém srdci Jablonce nad Nisou, nabízí část hotelu pro ty, kteří přicházejí z Ukrajiny a potřebují se na kratší či delší dobu ubytovat. Hotel nově zprovoznil i druhou budovu, která nebyla po několik let využívána. K jejímu vybavení můžete nyní přispět i Vy! Jak? Stačí si vyhledat facebookový profil hotelu Rehavital, skrze který se dozvíte veškeré podrobnosti. 

Hotel Rehavital systematicky spolupracuje s odpovědnými organizacemi, skrze které ubytování potřebným denně nabízí. Pro příchozí maminky s dětmi má připravené nejen ubytování a teplou stravu zdarma, ale také hračky a knížky v ukrajinštině. Ubytované osoby mají možnost se dobrovolně zapojit do příprav snídaní, které jsou v hotelu podávány. Předávány jsou jim také informace z úřadu práce v Jablonci a Liberci a celý seznam volných pracovních míst.  Personál hotelu Rehavital se každý den snaží o to, aby se lidé v nouzi, kteří opustili své domovy na Ukrajině, v hotelu cítili jako doma a měli veškerý komfort. Z tohoto důvodu se zpřístupnila i druhá budova hotelu, která nebyla delší dobu využívána. 

Tato budova se za pomoci dárců, mezi kterými byli i zaměstnanci hotelu, kompletně vybavila a nyní dokáže nabídnout ubytovací kapacitu pro 18 lidí navíc. V budově je k dispozici komunitní kuchyň, společenská místnost s pohovkou a TV obrazovkami, pokoje s vlastními sociálními zařízeními a nově se také chystá apartmán s kuchyní až pro 6 lidí. 

Hotel Rehavital podpořily svými dary také společnosti XXXLutz, Siko a developerská společnost Daramis. K pomoci se můžete zapojit i Vy! Jak? Stačí sledovat profil hotelu Rehavital na Facebooku, na kterém sdílí veškeré informace. 

I přesto, že je část hotelu nabídnuta potřebným, jeho chod se nezastavil. Hosté si nadále mohou užívat nejen regionální snídaně, ale především vyhlášené wellness a masáže. Vylepšil se také interiér několika pokojů. Z klasicky vybavených pokojů se nyní stávají moderní pokoje, které jsou zařízeny v příjemném jizerském stylu. Aktuálně se v hotelu rekonstruuje druhé patro, které nabídne dalších 9 pokojů pro hosty v moderním designu. 

Jaro / Léto v Rehavitalu

V nadcházejícím období se hosté mohou těšit na nabitý program, který bude zahrnovat nejen velikonoční balíček, ale i oslavy Mezinárodního roku skla, který na letošní rok připadá, a který skvěle koresponduje se sklářskou historií v místním regionu. Dále jsou pro pejskaře nachystány psí balíčky, které zahrnují nejen dárek pro vašeho chlupatého mazlíčka, ale především jeho pobyt zcela zdarma! Léto se ponese v korálkovém duchu, během kterého se můžete těšit na balíček s tipy na výlety, na samotné korálkování či na korálkové drinky na baru. Máte se opravdu na co těšit! 

Fotogalerie