HELENA VONDRÁČKOVÁ vydává album Tvrdohlavá.

                                                          

Zpěvačka, tanečnice, stepařka a herečka Helena Vondráčková vydává nové studiové album. Pod titulem Tvrdohlavá vychází dnes, 4. září.

Album původních písní produkoval Karel Mařík (mj. Daniel Landa, Dan McCafferty), který je zároveň autorem hudby u poloviny z nich a k jedné napsal spolu s Oldřichem Krejčovsem i text. Svoje ostatní skladby svěřil básníkovi Josefu Peterkovi. 

„Myslím si, že moje spojení s producentem Kájou Maříkem bylo nás oba opravdu příjemné a přínosné. Jsme stejná krevní skupina a od počátku jsme si padli do noty. Doufám, že je to znát i z nového alba. Mám z něj dobrý pocit a věřím, že i mým fanouškům přinese příjemný zážitek,“ hodnotí vzájemnou spolupráci Helena Vondráčková. 

Také Karel Mařík si spolupráci s naší pěveckou legendou pochvaluje: „Jsem rád, že jsem se mohl jako producent a autor na albu podílet. Helena je velký profesionál a hned jsme si po všech stránkách sedli. Album je lehce progresivnější, než bývá u Heleny zvykem. Od prvního tónu je nahrávané na živé nástroje, což je ve výsledku velkým přínosem.“

K dalším autorům, které zpěvačka oslovila, patří Ondřej Soukup, Lešek Wronka, Václav Noid Bárta, Vašo Patejdl, Lucia Šoralová a Jakub Lenz (aka Robin Mood). Mezi dalšími textaři se objevují erudovaní Jan Krůta, Gabriela Osvaldová, Tomáš Belko, Petr Šiška a Miro Jurika. K nazpívání dvou duetů přizvala Helena Vondráčková Olgu Lounovou a operní pěvkyni Vandu Šípovou. Jako bonus je na Tvrdohlavou zařazena titulní píseň z české filmové komedie Ženská pomsta, která se bude v kinech promítat od 10. září. Album se natáčelo ve studiu mladého talentovaného kytaristy a zvukaře Tomáše Kryla.

Album Tvrdohlavá na digitálních službách: https://WMCZ.lnk.to/Tvrdohlava

Foto: Lenka Hatašová