HANA ZAGOROVÁ OSLAVÍ ŽIVOTNÍ JUBILEUM NOVÝM ALBEM O LÁSCE!

Již od února ve studiu Dana Hádla vzniká nové album Hany Zagorové, které vyjde na začátku září u vydavatelství Supraphon. Na novince budou především domácí písničky mladých autorů. Stálici naší populární hudby nabídli svojí tvorbu například: Radůza, Martin Chodúr, Michal Hrůza, Ondřej Brzobohatý-Gregor, ale také Márdi ze skupiny Vypsaná fixa, Jiří Hradil z Tata Bojs, David Dvořák z Kašpárka v rohlíku a též frontman kapely Sunflower Caravan Andy Čermák. Několika písněmi přispěli i osvědčení autoři, jako jsou Jiří Zmožek, Petr Malásek, Jiří Březík, Jan Krůta a Václav Kopta.  Do finálního výběru se rovněž dostala cover verze francouzského šansonu Plus je pense a toi, k němuž si český text napsala sama zpěvačka. 

„Producent Luboš Kříž mi připomenul moje blížící se narozeniny s tím, že bych k nim přeci měla mít novou desku,“ glosuje prvotní impuls pro vznik novinkyHana Zagorová a zároveň upřesňuje: „Při výběru písní jsem se řídila především vlastním citem. Nebylo to nic jednoduchého, protože se nám jich sešlo dvakrát tolik, než jsme mohli nahrát. Moc si vážím toho, že mi písničky nabídli i autoři o dvě generace mladší! A hlavně mě těší, že jsou to tak velice talentovaní mladí tvůrci. Mnozí z nich jsou nejen skladatelé a textaři, ale i zpěváci, kteří v poslaných demo snímcích zpívali tak krásně, že se divím, že si je nenechali pro sebe,“ komentuje s úsměvem Hana Zagorová.

Album dostalo název podle úvodního songu Ondřeje Brzobohatého-Gregora O Lásce, který vypráví o zhmotnění lásky do podoby postavy, proto slovo láska je zde psáno s velkým L. Mezi třinácti již nahranými písněmi jsou šansony, popové písničky, ale třeba i čardáš, či prvky klezmeru a filmové hudby.Pro mne to byla skvělá spolupráce a je velmi dobré, že všichni autoři napsali písně pro Hanku, jak se říká přímo na tělo. Jsem rád, že jsme měli různorodý hudební materiál, se kterým se moc hezky pracovalo, který ve výsledku dělá album velmi příjemným, nadčasovým a podtrhuje jeho osobitost,“ uvažuje nad právě dokončenými nahrávkami hudební producent Daniel Hádl.

Novinku Hany Zagorové O Lásce vydá Supraphon 7. září 2016. Křest se uskutečnív den zpěvaččiných sedmdesátin 6. září na speciálním narozeninovém koncertu v pražské Lucerně.  „Koncert v Lucerně bude alespoň pro mne výjimečný v tom, že prvně v životě budu vystupovat v den svých narozenin. Je to vlastně můj dárek a poděkování mým věrným fanouškům, díky nimž tady stále jsem,“ dodává Hana Zagorová.