Francouzky zrají jako víno Tajemství, jak ve zralém věku neztratit šarm Mireille Guilianová

 

Milovat, smát se, pracovat. 

Dobře se cítit ve své vlastní kůži.

 

Díky knihám o životním stylu, které čtenářská veřejnost přijala velmi příznivě, a možná proto, že je rodilá Francouzka, lidé často žádali Mireille Guilianovou o rady, jak stárnout s grácií. Autorka věří ve „stárnutí s důstojností a se vztyčenou hlavou“. V současné době je v důchodu, už neřídí jako prezidentka společnost Clicquot, Inc. v New Yorku, zabývající se exportem šampaňského. Znovu a znovu s radostí shledává, že není sama, kdo pozvolna objevuje spoustu kladů stárnutí. Patří zkrátka do dobré rodiny Francouzek, jimž v žilách koluje stejná krev – jako věková skupina jsou údajně nešťastnější mezi pětašedesátkou a sedmdesátkou. Nemusejí se už ucházet o různé pracovní posty, nedychtí po kariéře, jsou obklopené stálým kruhem přátel, mají slušně zavedenou domácnost a došly k bodu, kdy bez výhrady přijímají příjemné věci i omezení. A už se nemusejí potýkat s nepříjemnostmi provázejícími menstruaci a zatěžovat se s antikoncepcí. 

Přesto Mireille stále hledá, jakými zbraněmi zaútočit na stárnutí, aby si nadále naplno užívala všechen čas, jenž má ještě před sebou. Ví, že není sama, koho podněcuje stejná touha, proto do knihy vložila rady a historky, které načerpala od řady stejně starých přátel. 

 

Mireille Guilianová se narodila a vyrostla ve Francii. Je odbornicí na vína a přes dvacet let byla prezidentkou společnosti Clicquot Inc. a mluvčí Champagne Veuve Clicquot. V současné době je jednou z mezinárodně nejprodávanějších autorek. Žije s manželem, Američanem, v New Yorku a často zavítá do Francie, především do Paříže a Provence. Její prvotina Francouzky netloustnou se na knižních pultech objevila již ve třiceti sedmi jazycích.

Čtenáři se mohli seznámit s životním stylem Francouzek také v jejích dalších knihách Francouzky netloustnou – kuchařka, Francouzky umí žít a Francouzky se umí otáčet.