Fermob: Vše pro váš venkovní obývák se špetkou francouzského šarmu

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku – zde všude můžete vidět velmi kvalitní francouzský outdoorový nábytek Fermob, který již druhou sezónu nabízí i Le Patio. Okořeňte si svůj pobyt na zahradě, verandě či balkonu špetkou elegantního designu v hravých barvách z nové kolekce inspirované designovými klasiky i ultramoderním přístupem.

Revoluce v designu venkovního nábytku pokračuje!

Kvalitní životní styl zahrnuje častější setkávání se s rodinou a přáteli, pokud možno co nejvíce na čerstvém vzduchu. Už nechceme být permanentně zavření mezi čtyřmi stěnami. Ve městě se nehodláme vzdát svého pohodlí, ale zároveň toužíme po slunci a lehkém vánku, když si vychutnáváme svoji ranní kávu nebo večerní drink. Proto se exteriéry našich domovů, ať už to jsou zahrady, terasy nebo balkóny, stávají regulérně „druhým obývákem“ a tak si je chceme i náležitě zařídit.

Odzvonilo neforemným plastovým kouskům, které byly vše, jen ne krásné. Hranice mezi nábytkem do interiéru a exteriéru se stírá. Povětrnostním vlivům odolný nábytek může být také esteticky příjemný a barevný. Jedničkou mezi světovými značkami designového venkovního nábytku je i francouzský Fermob, který Le Patio nově oficiálně zastupuje i pro velké odběratele, jako jsou hotely, restaurace a města.

 

Novinky Fermobu: V plenéru, lehce romanticky, tradičně nebo ultra-moderně

 

Francouzská designová legenda v Praze – kolekce Luxembourg

Kolekce Luxembourg, která se  již stala designovou ikonou a symbolem francouzské kultury, vychází z legendárních židlí a křesílek vytvořených pro Lucemburské zahrady v roce 1923. Na žádost Fermobu pak designér Fréderic Sofia tento nadčasový design přepracoval a rozšířil řadu o zahradní lavičky a stoly. Výsledkem je kolekce charakteristická svými oblými křivkami, spojující lehkost a odolnost hliníku s pohodlím a praktickou stohovatelností.

 

Kolekce Bistro inspirovaná prodavači limonád

Věděli jste, že skládací nábytek, který se začal vyrábět v 19. století, byl velmi populární mezi prodavači limonád? Umožňoval jim totiž se rychle sbalit a tím obešli placení za trvalé prodejní místo. Kolekce Bistro vychází z designu originálního skládacího modelu, který byl patentovaný v roce 1889 pod jménem Simplex. Ten Fermob koupil. Důmyslně jednoduchá kolekce díky své autentičnosti tak přináší radost a šarm pro vaše chvíle strávené venku i v 21. století. Kolekce Bistro si získala své fanoušky i na Times Square a v Bryant parku v New Yorku.

Fermob je také inovativní, co se týká používání neobvyklých barev a jejich kreativních názvů. Svůj outdoorový nábytek tak můžete mít například v kaktusové, rozmarýnové, verbenové, lékořicové či Acapluco modré barvě.

O značce Fermob

Už přes 60 let firma Fermob vyrábí kvalitní outdoorový nábytek na první pohled rozeznatelný díky svému nezaměnitelnému designu a široké barevné paletě v továrně poblíž francouzského Lyonu. Celý výrobní proces je udržitelný, klade se důraz na ekologické zpracování materiálů a samozřejmě na kvalitu. Fermob je špičkou ve výrobě outdoorového nábytku, což dokazuje přítomnost jejich designově dokonalých kousků v Luxemburských zahradách, na Times Square a dalších veřejných parcích, univerzitách a kampusech.

Nábytek je velmi pohodlný, elegantní a praktický. Základní řada je kovová – z oceli nebo hliníku. Hliníkové kousky jsou lehké a tudíž snadno manipulovatelné. Barvy jsou odolné vůči UV záření a všem povětrnostním vlivům. Je snadno stohovatelný, díky velkému výběru barev se tak nábytek vždy snadno zharmonizuje se svým okolím. Možná i proto lidé, kteří používají outdoorový nábytek Fermob, si umí užívat života a být šťastní. 

 

 

Fotogalerie