Fantasticky nabitý týden na Prima ZOOM

Nejrozmanitější zážitky nabízí Prima ZOOM.

Premiérové tematické bloky vždy pondělí až neděle v čase 18.00–20.00 a 20.00–22.00.

16. 2. 19.00 – Jak člověk zkrotil zvířata (Na počátku byl vlk)

Jaký vliv měl člověk na zvířata okolo něj? Jak se z kočky stal domácí mazlíček? Jak se z pratura vyvinula kráva? Býval Fido kdysi dávno divokým vlkem? Dokumentární film Jak člověk zkrotil zvířata má podobu pátrání (a nalézaní) nových stop v oblasti archeozoologie. Podívejte se, jak lidé dokázali zkrotit divoká zvířata a změnit je pro své potřeby do tvorů, které můžeme vlastnit, uplatnit, využít, manipulovat, nebo dokonce sníst a občas i milovat.

 

20. 2. 21.00 – Bizarní obyvatelé moří

V mořích a oceánech na naší planetě číhají tvorové divnější než cokoli, co bychom si dokázali představit i v těch nejdivočejších nočních můrách. Cenami ověnčený kameraman John Boyle a renomovaný odborník na oblast Rudého moře John McIntyre spojili síly, aby společně natočili speciální dokumentární film. V Bizarních obyvatelích moří se jim po několika letech snahy podařilo zachytit nejdivnější podmořská stvoření ze všech koutů světa pod hladinou. Nechybí mezi nimi medúza připomínající hada, která může dorůst až do délky 40 metrů a má celé tělo pokryté smrtícími žahavými buňkami – přesto jí chybí mozek. Blízká setkání podivného druhu zahrnují i kalmara kanibala, žraloka, který neumí plavat, ale pohybuje se chůzí po mořském dně, hlubinnou rybu, jež je stejně škaredá jako nebezpečně rychlá, nebo zabijáckého elektrického rejnoka a plejádu fantastických a úžasně zbarvených stvoření, která jako by vypadla ze sci-fi. Vydejte se hluboko pod hladinu oceánu za bytostmi bizarnějšími než cokoli, co si dokážete představit.  

 

20 . 2 . 19.00 - Exorcisté v akci 

Knězi i laici z Mezinárodního sdružení exorcistů popisují vlastní hrůzostrašně zážitky ze setkání se skutečnými silami zla. Podle některých z nich jsou démoni mezi námi už od úsvitu lidstva. Tvrdí, že tito démoni už po celá milénia vedou nesmiřitelnou válku proti lidstvu a že právě v této chvíli všude kolem nás zuří velká bitva. Jenže těch, co ví, jak se jim postavit a vzdorovat, už zbývá jenom pár. Některé z jejich příběhů o vymýtání spatřují světlo světa vůbec poprvé. 

17. 2. 19.00 – Pěšky po Evropě (Pobřežím Cornwallu) 

 17. 2. 19.00 – Pěšky po Evropě (Pobřežím Cornwallu)

Pěší túry se staly novým evropským trendem. Jsou ekologické. Prospívají zdraví. A jsou zážitkem, který můžete sdílet. Množství těch, kteří se pěším túrám s radostí a gustem věnují, se v Německu, Holandsku a Velké Británii během několika posledních let zdvojnásobilo. Pětidílný dokumentární seriál Pěšky po Evropě vybírá nejkrásnější, nejlepší a nejzajímavější trasy v různých koutech Evropy - Cornwall, Německo, Španělsko, Francie či Kréta. Díky leteckým záběrům (cineflexové záběry krajiny z helikoptéry) vám neunikne nic z epické krásy okolní krajiny ani při pohledu z tepla domova. K tomu připočtěte poutavé příběhy o místních zajímavostech: starých vesnicích, klášterech, hradech, zámcích, hospodách i vinicích. Nechybí dokonce ani kulinářské tipy nebo umělecké zážitky.  

 

Fotogalerie