ENCANTO

                                 FILM POHLEDEM TEREZY HERZ POKORNÉ

                                               

 

Encanto znamená kouzlo, a kouzlem je také celý film prodchnutý. Je kouzelný svým provedením, o kouzla v něm běží, a kouzlo si odnášejí malí i velcí diváci sebou domů. To proto, že každý z nás v sobě nosíme své vlastní, a o tom Encanto vypráví. Je v něm zakleté krásné poselství. Poselství, přinášející nemálo otázek těch nejmenších diváků.  Něco o tom vím, neb můj čtyřletý vnouček mi je cestou z kina kladl. A tak jsme spolu objevovali dary členů naší rodiny, kamarádů ze školky, hádali jsme, jaký si v sobě asi nese ten, či onen z kolemjdoucích. Měli jsme legraci a bylo nám hezky. 

Encanto je novým filmem z dílny Walt DIsney Studios, hýřícím barvami, humorem a spoustou hudby.  A ano, jistě, dobrodružství nesmí chybět a také nechybí. Je radostí seznámit se s malou Mirabel a poznat celou její rodinu. Madrigaovi totiž nejsou jen tak kde jaká rodina. Obývají kouzelný dům, který je stejně tak živý, jako oni sami. Navíc má každý z nich svůj veliký dar - speciální schopnost, jež je ku prospěchu všech obyvatel městečka, ve kterém se příběh odehrává. Vypadá to však, že Mirabel, jako jediná, žádný dar nemá, a tak ji samo sebou čeká dobrodružství, během něhož se ho snaží v sobě objevit. Zdali se jí to podaří, jaká rodinná tajemství při tom odhalí, a jak moc těžké může být naplňovat očekávání, kladená na nás druhými, prozrazovat nebudu, ale pěknou zábavu vám přeji. 

A ještě jedno je třeba říci. Encanto má skvělý český dabing. Žádné protahované slabiky, podivné krouceniny v hlase a písně, které by, oproti originálu, ztrácely švih. Nic takového. Vendula Příhodová v roli Mirabel a Vlasta Peterková, jako její babička a zároveň hlavní postava rodinného klanu, odvedly vynikající práci stejně jako jejich kolegové Ondřej Sokol, Tereza Bebarová, Ernesto Čekan, Denisa Nesvačilová, Eva Burešová, Jan Bendik a další.

Fotogalerie