Emma Smetana vydává nový singl s klipem a opět vyráží „Mezi vlaky“

Emma Smetana vydává nový singl Can’t Give You Up, ke kterému natočila ambiciózní videoklip - již tradičně v režii jejího partnera Jordana Haje a jeho bratrance Givinara Kříže. Podívejte se zde: http://y2u.be/9g-z5jM4ZFkChtěla jsem složit taneční věc, svižnou, trochu tajemnou, s absolutně současným zvukem. Ve studiu jsme sice strávili asi pětinásobek původně vyhrazeného času, ale jsem přesvědčená o tom, že to stálo za to. Lidé, co už nový singl slyšeli na koncertech, zatím všude tančili a tleskali, jako by to znali už dávno,“ říká Emma o novém tracku, který napsala spolu s Jordanem Hajem a s producentem Jiřím Burianem. Na distribuci se dohodla s labelem Supraphon. K dispozici je zde: https://supraphon.lnk.to/EmmaSmetanaICantGiveYouUp

 

Emma přitom teprve před necelým půlrokem vydala úspěšný singl No Fire.  Několik měsíců ho hrála Evropa 2 i undergroundovější radiové stanice, videoklip k němu má bezmála 700 tisíc shlédnutí.

 

S novou písní teď Emma vyráží na pokračování svého nevšedního turné Mezi Vlaky po českých nádražích. Jeho jarní část zařadil časopis ireport.cz mezi sedm nejoriginálnějších koncertů sezóny. „Je to pro mě samozřejmě velká satisfakce. Nejcennější je pro mě ovšem fakt, že turné na těch třech prvních zastávkách navštívilo několik tisíc nadšených lidí. Skalních fanoušků i náhodných kolemjdoucích a cestujících. Na pražském hlavním nádraží se publikum ani nevešlo do haly, třetina lidí si nás poslechla zvenku, z takzvaného Sherwoodu, viděla jsem na ně přes sklo, nalevo od pódia. Nepopsatelné,“ vzpomíná zpěvačka a moderátorka DVTV Emma Smetana.

 

Emma se teď rozhodla úspěšné turné zopakovat (23.9 Bohumín, 6.10 Hradec Králové, 13.10 Olomouc). 23. září zahrála na Národním dni železnice, a těší se na další zastávky. 6.10 ji můžete vidět na nádraží v Hradci Králové a 13.10 v Olomouci. 

 

Zatímco minule jí na turné hostovali Tomáš Klus či Prago Union, tentokrát ji na nádražích doprovází Thom Artway a Michal Hrůza. „Mám velkou radost z toho, že se mnou republiku objíždějí lidé a kapely, které mám ráda jak po hudební, tak po lidské stránce. Vstupné bude díky našim partnerům (AŽD Praha, České dráhy, SŽDC a další soukromé subjekty) i tentokrát zdarma, respektive dobrovolné. A opět půjde na dobročinné účely,“ říká Emma, která výtěžek z jarního turné – přes 30 tisíc korun- poslala dětem a matkám v nouzi.

 

 

Jisté je, že i tentokrát bude lákadlem na sérii koncertů „Mezi vlaky“ nejen kvalitní hudební produkce, ale také originální merch. Na jaře se na nádražích prodávala kromě černých a starorůžových vinylů také speciální limitovaná kolekce podprsenek a náhrdelníků, které navrhla sama Emma, nebo unisexové přírodní deodoranty a balzámy na rty ve spolupráci s mladou značkou Biorythme. A pro nadcházející zastávky si Emma připravila novou řadu produktů –náhrdelníků, náramků či potítek- pod názvem Emma x Tel Aviv, vyrobených z látek a stužek, které si přivezla z letní dovolené v izraelském hlavním městě. Prodávat je bude, stejně jako na všech koncertech, osobně. „Je to skvělý způsob, jak se seznámit s fanoušky, dostat od nich okamžitou a spontánní zpětnou vazbu a udělat si třeba fotku na památku,“ uzavírá zpěvačka.

 Fotografie : Marielle Tepper

Fotogalerie