DUENDE natočili multikulturní klip ke svému albu s trojicí J. Malíř, N. Kovács a A. Kovács

Multižánrová skupina Duende představuje klip k Inner Worlds, titulní písni ze svého alba Garden of Me. Za jeho realizací stojí přední český kameraman Jan Malíř, hudebník a fotograf Norbi Kovács a jeho syn Adam.                          

                                                  

„V klipu jsme vytvořili velkou multikulturní siestu složenou z muzikantů a tanečníků z celého světa. Chtěli jsme ukázat, že hudba lidi sbližuje, i když můžou být jejich vnitřní či reálné světy  zcela odlišné,“ přibližuje realizační záměr kapelník Duende Tomislav Zvardoň a dodává: „Byl jsem velmi mile překvapen s jakou ochotou a radostí všichni mnou oslovení lidé do toho s námi šli. Hráli a tančili s námi mimo jiné přední španělská flamenco tanečnice Virginia Delgado, íránský kytarista Shahab Tolouie, guru latinsko-americké hudby Miloš Vacík, africký bubeník a tanečník Papis Nyass,  zpěvák Lee Andrew Davison, peruánský flétnista Vlado Ulrych, zpěvačka Juwana Jenkins, Marianu Wesley a spoustu dalších.Tohle mezinárodní propojení umožnilo vytvořit jedinečnou atmosféru, která nás natolik nadchla a inspirovala , že určitě dojde k nějakému dalšímu propojení a to především na živých koncertech.“ 

Režie, kamery a střihu se ujal tým složený ze známého kameramana Jana Malíře (Faunovo velmi pozdní odpoledne,  Šašek a královna, Tankový prapor, Musíme si pomáhat ad.), vynikajícího hudebníka a fotografa Norbiho Kovácse (Ivan Hlas Trio - kytara, U mě dobrý – hudba) a jeho syna Adama Kovácse. 

Skupina Duende dosud vydala tři alba: Za Branou (2008),  New Words In the Dictionary (2009) a Garden of Me (2017). V současné době hraje ve složení Tomislav Zvardoň (kytary), Veronika Diamantová (zpěv, ukulele), Petr Tichý (kontrabas), Carlo Zegarra Abando (perkuse) a Marek Novotný (piano).

Klip Inner Worlds: https://youtu.be/CAU1Gsgbecs