DOSLOVA „BOŽÍ“ INSPIRACE…

Blíží se nejkrásnější svátky roku a s nimi do našich domovů zavítá mnoho návštěvníků. V případě, že chcete, aby se k Vám vraceli vícekrát a nejen jednou ročně, zkuste jim nabídnout tento opravdu „bombastický“ dezert! Jen se po něm zapráší a při jeho rychlé a velmi jednoduché přípravě se Vaší fantazii meze nekladou. Takže: DOBROU CHUŤ, naši milí…

Tento recept má název SNĚHOVÁ BOMBA a svému pojmenování opravdu nezůstává vůbec nic dlužen. Je to lahůdka, kterou si okamžite zamilujete a budete vděčni za inspiraci, kterou druhým můžete v pár minutách udělat radost a obrazně řečeno darovat lásku. Ne nadarmo se přece říká, že prochází žaludkem! Tak se do toho dejme: 

Ingredience:

* 1x Smetana ke šlehání

* 2x Zakysaná smetana (může být nahrazena mascarpone nebo jemným tvarohem)

* 1x Čokoláda - měla by být bílá kvůli názvu dezertu, ale můžete použít i klasickou (může být nahrazena kakaem)   

* 2 polévkové lžíce cukru moučka

* Vanilkový cukr

* trocha piškotů

Na zdobení si vyberte dle vlastního uvážení:

* zamražené ovoce, čerstvé ovoce dle chuti, cukrářské piškoty, čokoládové hoblinky, mandlové lupínky, kokos, šlehačka… atd.

POSTUP přípravy SNĚHOVÉ BOMBY:

Šlehačku s cukrem vyšleháme mixérem, přidáme vanilkový cukr, zakysanou smetanu a vymícháme. Polovinu hmoty rozmícháme s rozehřátou (bílou či klasickou) čokoládou a pár rozdrcenými piškoty. Do skleniček, mističek vrstvíme: „čoko“ směs s drcenými piškoty a na ni klasickou. Navrch dezertu patří buď rozkrájené, nebo rozmixované ovoce (dle vlastního výběru) s tím, že pokud by bylo mírně kyselkavé a někomu by tato chuť mohla vadit, je možno ovoce rozmixovat s přidanou kávovou lžičkou medu. A je hotovo! Samozřejmě, že ti kreativnější z Vás mohou ještě těsně před servírováním pro návštěvy využít svou fantazii a vášeň k jisté dokonalosti. Můžete přidat šlehačku, zapíchnout do ní lístek máty, zasypat čokoládovými hoblinkami nebo mandlemi, některým bude více vyhovovat kokos… Udělejte přesně to, jak to v danou chvíli budete cítit. Přejeme Vám úžasný gurmánský zážitek!

 

Váš STYLEnew.cz   

 

Fotogalerie