DONALD JOHN TRUMP

Je mu 74 let, do Bílého domu nastoupil jako nejstarší zvolený americký prezident. Zároveň je prvním mužem v tomto úřadu bez předchozí zkušenosti s politickou či armádní funkcí a prvním nejbohatším člověkem v historii, který se stal prezidentem USA. Jaký je opravdu? Na tuto otázku vám popravdě může odpovědět výlučně on sám, zčásti možná jeho opravdu nejbližší a pak rozhodně ten Nejvyšší. NIKDO JINÝ! Žádný novinář, žádný televizní reportér, komentátor …atd.

Bohužel, stále ještě platí (i když osobně jsem přesvědčen o tom, že co nevidět už i tato nepsaná pravda bude minulostí!), že není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Zvláště pak osoba, která je v pozici úřadující hlavy Spojených států amerických. Pod permanentním drobnohledem médií, která (povětšinou) informují tak, aby se to vyplatilo především jejich vlastníkům a skupinám na ně navázaným. A v případě, že jakýkoli mediální magnát nemá pana Trumpa v oblibě, je logické, že v jeho plátku či plátcích se o této osobě nebude psát v superlativech. Že se v nich neobjeví informace, které by si zcela obyčejní lidé zasloužili vědět? Bohužel … A tak je to na tomto světě téměř se vším. Bohužel nebo bohudík? Bohužel pro jedny, bohudík pro druhé. Každý z nás má své chyby, každý z nás má své „horší“ dny, každý z nás si čas od času zanadává (pochopitelně že i vulgárně, proč ne?!), každý z nás musí chodit na toaletu – i tuto přirozenou lidskou činnost máme všichni totožnou. Včetně prezidentů, králů, státníků, císařů … kdekoli na světě.

JEDNA + JEDNA = DVĚ!

Nebudu na tomto místě rozebírat záležitosti spojené s prezidentskými volbami, jejichž definitivní výsledek bude přesně podle regulí a jasně daného protokolu znám až 20. ledna 2021, kdy by měla proběhnout inaugurace „nového“ prezidenta USA pro volební období 2021-2024. V rámci této nejsledovanější politické podzimní situace se odehrála velká spousta věcí, nad nimiž se z logiky věci musí zarazit i zcela obyčejný občan, kterému k pochopení stačí vědět, že součet dvou jedniček se vždy rovnal, rovná a bude rovnat číslu 2. Pokud Vás však někdo přesvědčuje o opaku a Vy mu na to takříkajíc skočíte … Vaše chyba. Váš problém. No a pokud jste alespoň trochu inteligentní a řekněme, že máte věci rádi pod kontrolou, pak je nasnadě si informace, které Vám nějakým způsobem nerezonují, ověřit. Je to tak prosté! Nikoli ale pro většinu lidí, kteří se „slepě“ spoléhají na to otřepané: CO JE PSÁNO (nebo řečeno v televizi, v rozhlase …atd.) JE DÁNO! Vážení, není. Co když je to totiž přesně naopak? Co když právě „zpráva,“ kterou Vám kdokoli bude předávat jako zaručenou pravdu, je ve skutečnosti umě vytvořený „maskovací manévr“ pro Vaše oblbnutí čili manipulaci? Zkrátka, jak se říká: DŮVĚŘUJ (na což má každý z nás plné právo!), ALE PROVĚŘUJ!

SLOVANSKÉ KOŘENY  

Samozřejmě, že je rozdíl mezi novinářem a novinářem. Jsou tací, kteří budou slepě plnit příkazy, aby si udrželi své místo, protože „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej! A tečka, nebudeme o tom diskutovat.“. Ale jsou i tací, kteří – zaplať pámbů – svoji práci odvádějí zcela profesionálně, informace si ověřují (nejlépe ze tří čtyř na sobě nezávislých zdrojích) a teprve pak konají. A v případě, že se jim nějaké striktní nařízení stran „zaměstnavatele“ nelíbí, diplomaticky je obejdou a např. namísto zadané reportáže o páření Dinosaurů se „s mnohem větší chutí“ pustí do reportáže o vaření „nejchutnější“ slepičí polévky na světě. Takto to zkrátka chodí. Stejně jako v případě osoby Donalda Trumpa. Blížence narozeného v New Yorku, ovšem se slovanskými kořeny. Blížence, jehož první i třetí žena v pořadí mají také slovanské kořeny, tudíž celkem jeho čtyři potomci (tři z prvního manželství s Ivanou Trumpovou, rozenou Zelníčkovou, a jeden – syn z posledního manželství s Melanií Trumpovou, rodným jménem Melanija Knavs) a nyní už i vnoučata mají v sobě slovanskou krev. Pokud si kdokoli myslí, že „Trumpovi je tohle úplně jedno!“ (samozřejmě si to myslet může, nebudu mu to vyvracet, má na to plné právo), já si to ovšem nemyslím. A i když nežiji ve Spojených státech, mám několik kamarádů, kteří ano a tudíž – tak trošičku! – mohu vnímat, jaký je tento americký prezident ve skutečnosti jako člověk. A o této skutečnosti mne před nedávnem přesvědčil i jeden z amerických novinářů (Jak se jmenuje? Pokud Vás to opravdu zajímá, snadno si dohledáte. Čili „rychle“ ověříte!), který bez skrupulí přiznal následující:

NEPŘEDSTAVITELNÉ ...

„Mějte, prosím, na paměti, že jsem dostal zaplaceno spoustu peněz, abych našel jakoukoli špinavost na známé osobnosti, včetně prezidenta Trumpa. Skandální příběh o slavném miliardáři by potenciálně prodal mnoho výtisků novin i časopisů a byl by obrovským ´peřím v mé čepici´! Dokud neoznámil, že se uchází o místo prezidenta, nikdy jsem o něm neslyšel nic negativního. A to bylo i poté! Místo toho jsem zjistil, že nepije alkohol, nebere drogy, je pracovitým obchodníkem. Trump dělal a dělá nepředstavitelné. A kromě toho je jednou z nejštědřejších celebrit na světě se srdcem naplněným zlatem. No, a protože média tak bídně selhala v oznámení pravdy o Trumpovi, rozhodl jsem se dát dohromady nějaké jeho laskavé činy. Takové, o kterých se moc nepíše, tudíž neví a kterých se dopustil během tří desetiletí, jež zůstaly prakticky bez povšimnutí.

Stačí? Laskavost Donalda Trumpa nemá žádné hranice a jeho štědrost se dotýká životů lidí každého pohlaví, rasy a náboženství. Když Donald Trump vidí někoho, kdo opravdu potřebuje pomoc, chce mu pomoci a pomůže.  Slyšeli jste někdo někdy o tom, že by snad Hillary Clinton nebo Barack Obama udělali podobnou věc nebo věci z vlastních prostředků? To je nemyslitelné!

* A pro ty, co rádi kontrolují, neobtěžujte se … Všechny příběhy jsou skutečné!"

 

Nevím, jaké pocity se momentálně ve Vás odehrávají. Jistě, myslet si pochopitelně můžete ledacos. Já osobně si myslím (a snad mohu a mám na to plné právo), že člověk s takovým charakterem není špatným člověkem. Myslím, že nebyl a není špatným prezidentem USA. Mimochodem, věděli jste, že jen v loňském roce Donald Trump zachránil na 3 000 000 ztracených dětí? Nevěděli? Škoda … Věděli jste, že jeho strýc byl velmi dobrým kamarádem Nicola Tesly? Nevěděli? Hmmm ... atd., atd. Ale, vězte, že se blíží den, kdy se to dozvíte. A dost možná nejen tohle. Nejen pro USA, ale pro celý svět to bude velmi šokující (samozřejmě myslím tím radostně-šokující) zpráva. Nebo zprávy? Necháme se překvapit, co říkáte?

 

Lubomír Nečas/01012021, foto-auf/layout: oficiální foto k publikování, archiv STYLEnew.cz 

Fotogalerie