DO INDIE Z PLZNĚ PĚŠKY - BEN VIATTE

Seznamte se, máte-li chuť. Možná je hezké vědět, že takový kluk je a určitě není sám. Někde zcela jistě má své soukmenovce, mladé lidi, kteří umí žít na této Planetě v souznění s její podstatou, nebo se o to alespoň pokoušejí. Hledají a nacházejí, pomáhají druhým, zkouší, kde jsou hranice lidských sil, ale ne pro show a peníze, pro sebe.  Ostatně smysl života a poznání se pokoušíme nalézt všichni – každý svým způsobem...... T.P.

 

DO INDIE Z PLZNĚ PĚŠKY

Ben Viatte se narodil ve švýcarském Genolier před 24 lety jako prvorozený ze tří dětí. Jeho matka pochází z České Republiky, otec je původem Francouz. Je tedy občanem tří států: České Republiky, Francie a Švýcarska.Velkou část dětsví prožil v malebné horské vesničce St-Cerque. 5 let žil také spolu s rodinou v USA. Ovládá anglický, český, čínský, francouzský a německý jazyk.

Po dokončení všeobecného gymnázia se vydal do Číny, kde strávil rok a půl v klášteře s mnichy. Zde vyučoval angličtinu a učil se Tai Chi, jehož se následně stal učitelem a mistrem. Na zpáteční cestu vyrazil v den svých narozenin. Byl to symbolický, avšak velký dar který si dal – svoboda. Vyrobil si vor, na kterém se plavil 100 km po řece Li Jiang. Cestoval bez jakéhokoliv vybavení. Na noc vždy zakotvil v osadě domorodců, kteří mu poskytli nocleh a jídlo. Tato dobrodružná cesta z Číny do Thajska trvala devět nocí.

Po návrátu do rodné země začal plánovat další výpravu. Tentokrát jeho stopy směřovaly do Afriky. Zde strávil 4 měsíce, během kterých pomáhal lidem stavět domy z bláta a slámy. Tyto neúspěšné pokusy jej po návratu do Švýcarska přiměly ke studiu pokrývačství. 

Jeho duše dobrodruha však prahne po nových zážitcích. Momentálně se připravuje  vyrazit do Indie. Tato cesta však bude obzvláště náročná, neboť hodlá zdolat 14 zemí. 10 000 km, sníh, poušť a to vše na starém kole s vlastnoručně vyrobeným vozíkem, na kterém si poveze nářadí, aby cestou mohl pomáhat lidem (například stavět střechy nad hlavou). Jeho cílem není jenom dorazit do indického Darussalam, kde chce nějaký čas strávit s mnichy, ale také samotná cesta, při které bude nápomocen druhým.

Jeho trasa začíná ve Švýcarsku a pokračuje přes ČR, kde se setká s babičkou. Na tuto dlouho pouť se vydává 27.3. 2016 jako občan České republiky.

 

   Text : Eva Havránková    Fotografie : Monika Hertlová

Fotogalerie