Designové knihy Le Patio: Pokojové rostliny, zdravé jídlo, stylové italské hotely nebo sběratelská edice o seriálu Mad Men

Rádi se inspirujete knihami s krásnými fotografiemi nebo jen hledáte vhodný dárek? Pak vám přijdou vhod coffee table books, které prodávají kamenné obchody Le Patio. Kromě sběratelské edice o kultovním seriálu Mad Men vás potěší interiéry s pokojovými rostlinami, kniha nejzajímavějších fotek Yves Saint Laurenta, Great Escapes o zajímavých italských a afrických hotelech nebo kniha Pravé vietnamské kuchyně. Určitě nejen muže zaujme historie legendárního skútru Vespa.

Krásné knihy nám umožní žít alespoň chvíli vysněnou la dolce vitu (německá Elle Decoration)

Coffee table books jsou knihy, kterými budete rádi listovat se sklenkou dobrého vína či šálkem čaje ve chvílích, kdy si potřebujete odpočinout, načerpat inspiraci nebo se jen nechat obklopit esteticky dokonalými podněty. To všechno tyto designové knihy splňují a v mezičase vám navíc ozdobí vaše interiéry.

Knihy v češtině i angličtině pro Le Patio osobně vybírá Monika White inspirovaná nejen svým vkusem, profesí a životním stylem, ale i četnými cestami do zahraničí a sledováním zahraničních designových médií.

 

Aktuální tipy Le Patia na knižní dárky:

Wonder Plants 2: Your Urban Jungle Interior

Pokračování bestselleru Wonderplants. Pokojové rostliny zaplavily naše interiéry a rozhodně v nich zůstávají! Tipy, triky, rejstřík rostlin, ale hlavně 20 velmi povedených interiérů, které vás budou inspirovat ve vytvoření si  soukromé zelené oázy ve svých domovech.

Scott Schuman: The Sartorialist India 

Hold krásné rozmanitosti Indie ve svých fotografiích vzdává Scott Schuman, alias Sartorialist. Fotografie zachycují nejen rozdílné kouty Indie, ale i lidi různých věkových kategorií a společenských vrstev. Vždy však citlivým a zkušeným okem známého fotoreportéra.

Emmanuel Hadjiandreou: Poctivý domácí chléb 

Vše, co jste chtěli o pečení domácího chleba vědět, ale báli jste se zeptat: Hadjiandreou je držitelem několika ocenění za své kulinářské výtvory, proto je tím pravým odborníkem, který vás provede pečením kváskového, bezlepkového i nekynutého chleba a dalšího pečiva. Přes šedesát receptů včetně tipů, jak na to.

Angelika Taschen: Great Escapes: Italy

Úchvatná krajina, umění, božské jídlo a nezaměnitelná atmosféra – to všechno zachycené na fotografiích skrytých venkovských stavení, velkolepých paláců a stylových hotelů těch nejzajímavějších italských regionů.

Matthew Weiner: Mad Men

Sběratelská edice, která vyšla pouze v množství 500 kusů s podpisem samotného Matthewa Weinera, jehož seriál Mad Men se stal kultovním zobrazením Ameriky 60. let prostřednictvím příběhů fiktivní newyorské reklamní agentury. Výpravná kniha obsahuje dosud nezveřejněné fotky z natáčení, úryvky ze scénářů. Dále nabízí zajímavé rozhovory, například s hercem a režisérem Jonem Hamma nebo kostýmní výtvarnicí Janie Bryant.

Wood and Iron: Industrial Interiors

Must-have průvodce pro všechny, kdo se chtějí inspirovat a orientovat v tom, jak pracovat s industriálním stylem.

Knihy Le Patio

Knihy patří k životnímu stylu, proto je už dlouhá léta v kamenných obchodech Le Patio nabízíme. Nevidíme knihy jen jako doplněk interiéru (coffee table books), ale především jako inspiraci. Proto objednáváme a prodáváme to, co máme sami rádi: Knihy o designu, architektuře, umění, interiérech, módě, gastronomii, hudbě a cestování jsou k dispozici v češtině i angličtině. Pokud tímto nadčasovým dárkem neodměníte sebe, určitě přijde vhod vašim blízkým.

 

Pěkný den :) přeje Kateřina Marková R. Pereira  

 

 

Fotogalerie