Designové knihy Le Patio: Neobvyklé evropské hotely, jedinečně nafocený archiv Chanelu nebo módní příručka pro muže

Máte rádi atraktivní knihy nejen obsahem, ale i svým designem? Pak vás potěší nový výběr designových knih v angličtině i v češtině v kamenných prodejnách Le Patio. Kromě bestselleru o nevšedních evropských hotelech: Great Escapes, Europe, na vás čeká mix knih o designu, architektuře, módě, umění nebo gastronomii. Využijte možnosti koupit originální dárek i pro muže, které může potěšit kniha o Formuli 1 nebo pánském společenském odívání a další.

Kniha jako zdroj inspirace nejen obsahem, ale i designem

Mnozí předpovídají papírovým knihám zánik – ale jsou případy, kdy je papírová kniha stále nenahraditelná. Zvláště ti, kdo mají kreativní profesi nebo se rádi nechají inspirovat krásnými fotografiemi s šálkem dobrého nápoje v duchu hygge či slow living, designové knihy stále rádi vyhledávají. Takové knihy v Le Patiu osobně vybírá Monika White inspirovaná nejen svým vkusem a životním stylem, ale i četnými cestami do zahraničí.

 

Aktuální tipy Le Patia na knižní dárky:

Women of Singular Beauty: Chanel Haute Couture: Must-have kniha pro všechny obdivovatele módy a ty, co sledují vývoj haute couture v průběhu času. Fotografka Cathleen Naundorf získala svolení k nafocení archivů Chanelu a tak vznikl soubor těchto krásných fotek hrajících si se subtilní filmovou estetikou.

Helmut Newton - Portraits: Zdařilý výběr portrétů celebrit ikonického fotografa Helmuta Newtona.Elizabeth Taylor, Andy Warhol, Salvador Dalí nebo Sophia Loren vám zajistí inspirativní společnost na dlouhé zimní večery.

Great Escapes, Europe: The Hotel Book: Angelika Taschen vybrala zajímavá evropská hotelová místa nejen polohou, ale i interiérem a celkovým přístupem k zákazníkům. Zajímal by vás pobyt v hotelu poblíž rakouského jezer Der Seehof, kde si hosté mohou ulovit vlastní rybu k večeři nebo snad ve 150 let starém portugalském zemědělském stavení, jehož rekonstrukce od Eduarda Souto de Moura je ověnčená Pritzker cenou, či norský Budsjord, který je poslední poutní zastávkou na okraji národního parku? Pak je to kniha přesně pro vás.

Living in Provence: Updatovaná edice o regionu, který neustále vábí nejen všechny vyznavače slow living, ale i obdivovatele autentické architektury a designu. Kniha vám umožní navštívit nejen studio Paula Cezanna, ale i dům Frederica Mistrala, držitele Nobelovy ceny z roku 1904, ve kterém žil a psal. Nebo můžete obdivovat hotel Nor-Pinus v Arles, ve kterém byli ubytovaní např. Napoleon III., Jean Cocteau či Picasso.

A Gentleman’s Look Book: Jaký oděv by měl muž zvolit na pracovní oběd, na víkend, na speciální příležitosti, oslavy? Je málo kvalifikovaných a praktických průvodců mužským odíváním. Německý novinář a expert na pánskou klasickou módu Bernhard Roetzel se touto problematikou kontinuálně zabývá ve své konzultační praxi. Nepodceňme tedy přísloví: první dojem uděláš jen jednou.

Jídlo, víno, přátelé: Podtitul knihy Fiony Beckettové – Jak se stát dokonalým hostitelem - je již sám o sobě výmluvný. Kuchařka, která vám pomůže sestavit dokonalé menu pro každou společenskou příležitost, povzbudí vaši kreativitu a zbaví vás nejistoty.

Knihy Le Patio

Knihy patří k životnímu stylu, proto je už dlouhá léta v kamenných obchodech Le Patio nabízíme. Nevidíme knihy jen jako doplněk interiéru (coffee table books), ale především jako inspiraci. Proto objednáváme a prodáváme to, co máme sami rádi: Knihy o designu, architektuře, umění, interiérech, módě, gastronomii, hudbě a cestování jsou k dispozici v češtině i angličtině. Pokud tímto nadčasovým dárkem neodměníte sebe, určitě přijde vhod vašim blízkým.

 

 

 

Fotogalerie