DARŠAN - POŽEHNÁNÍ - V DĚTSKÉM CENTRU PRAHA - KRČ

Po dvou letech 22. – 25. 9. 2016 znovu navštívil Prahu Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda, aby zde v průběhu dvou dní dal Daršan (požehnání) všem příchozím.

Paramahamsa Vishwananda, osvícený duchovní Mistr z ostrova Mauricius, je zakladatelem a hlavní inspirací mezinárodní organizace Bhakti Marga. Po více než desetiletí navštěvuje mnoho zemí po celém světě, kde s lidmi sdílí své poselství bezpodmínečné lásky, moudrost a vyučuje moderní meditační a jógické techniky.

Paramahamsa Vishwananda je celosvětově uznávanou osobností. Přestože má své hlavní sídlo v Německu, je v Indii považován za pilíř hinduistické víry a je uznáván všemi čtyřmi Vaišnavskými sampradáji (duchovními liniemi), díky čemuž vloni obdržel titul Mahámandaléšvár. Za aktivity ve prospěch celosvětového míru obdržel v roce 2015 mírovou cenu Peace Pole od společnosti World Peace Prayer Society. V letošním roce v sídle Komory britského parlamentu získal Paramahamsa Vishwananda cenu Bharat Gaurav Award, která je udílena vybraným osobnostem z celého světa, kteří ve svém oboru dosáhli důležitého mezníku nebo významného počinu. 

Jeho aktivity, neobyčejná moudrost a všeobjímající láska oslovují mnoho lidí z různých koutů světa i společenských tříd. Mezi jeho přáteli můžete najít například Jeho Svatost Dalajlámu, nebo světoznámého portugalského fotbalistu Ruie Patricia, který je studentem Atma Kriya Yogy a společně s Cristianem Ronaldem pozvali Paramahamsu Vishwanandu na utkání mistrovství Evropy ve fotbale Euro 2016. 

V pátek 23. 9. 2016 si Paramahamsa Vishwananda našel ve svém nabitém programu čas a v doprovodu zemského Svámího Vishwabaladharanandy (představitele Bhakti Margy v České republice a na Slovensku) navštívili Dětské centrum při Thomayerově nemocnici, kde je celkem 70 kojenců a malých dětí, kteří z různých důvodů nemohou trávit své dětství v rodinném kruhu domova. Paramahamsa zde strávil několik hodin, během kterých postupně každému dítěti věnoval plně svoji pozornost, zájem, pohlazení, láskyplné povzbuzení a požehnání. Jen těžko lze slovy popsat atmosféru lásky, která se hluboce dotýkala srdíček nejen dětí, ale také přítomného personálu. Poté Paramahamsa promluvil s vedení centra a veškerým zdravotnickým personálem. Jeho slova byla plná lásky, moudrosti a upřímnosti a znamenala veliké povzbuzení  a podporu vedení i personálu pro jejich nelehkou práci. Na závěr řeči vyjádřil celému personálu svůj obrovský vděk za upřímnou lásku a péči, se kterou se o všechny děti v Dětském centru při Thomayerově nemocnici starají, za nezištnou službu, kterou vykonávají a předal osobně finanční příspěvek nadačnímu fondu Dětský úsměv.

V sobotu 24. 9. 2016 Paramahamsa Vishwananda poskytl  další z řady interview pro dokumentární film, který tento rok  natáčí  producenti z České republiky a ve kterém je hlavní postavou právě   Paramahamsa Vishwananda. 25. 9. 2016 Paramahamsa opustil Prahu a přesunul se do polské Varšavy, kde jej očekávají tisíce lidí, aby s ním mohli sdílet jeho bezpodmínečnou lásku a nadčasovou moudrost.

                    --------------------------------------------------------------------------------------------

Na fotografiích často vidíme Petru Špindlerovou a proč Petru ? Petra  totiž  několik let učí v Dětském centru jógu pro děti předškolního věku.  Skvělé!!!!! redakce stylenew

Fotografie : Dagmar Hájková   

****** LakshmiDasi *******

Zemský koordinátor online médií Bhakti Margy Česká republika  / 

www.bhaktimarga.cz          www.bhaktimarga.org

 

„Mým posláním je otevírat lidská srdce, aby lidé mohli rozpoznat a přijmout věčnou božskou lásku, která námi všemi prostupuje.

                                                                                                 Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda

Fotogalerie