Dárek - FILM REŽISÉRA JOELA EDGERTONA

 To, co jste si nepřáli

Můžete opravdu projít celým životem a nikdy nikomu neublížit? Někdy si toho totiž ani nemusíte všimnout, neuvědomíte si to… ale někde může být někdo, kdo vám nikdy nezapomene ani neodpustí.

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. 

A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí?

 

Od Jasona Bluma producenta filmů Whiplash a Očista, nyní dostáváte Dárek, mrazivý psychologický thriller, který je celovečerním režijním debutem uznávaného herce a spisovatele Joela Edgertona (Velký Gatsby, Zero Dark Thirty, EXODUS: Bohové a králové).

text a foto : CinemArt

  

             FILM POHLEDEM TEREZY POKORNÉ

 

DÁREK

„Když máš dobrý příběh a věříš mu, udělej vše pro to, aby ožil. Tvrdě pracuj a nikdy se nevzdej! “ píše se v knihách určeným budoucím spisovatelům a scénáristům....... 

Nechť každý příběh ožije tak, jako tento. Příběh filmu The Gift spisovatele, herce a teď už i skvělého režiséra Joela Edgertona. V jeho rodné Austrálii se tomu zřejmě lidé moc nediví, znají ho především jako brilantního divadelního herce, který však už dobyl i filmová plátna, například po boku Leonarda DiCapria ve Fitzgeradově Velkém Gatsbym, nebo pod režijní taktovkou Ridleyho Scotta ve filmu Exodus: Gods and Kings, kde také ztvárnil jednu z hlavních rolí.  My tady u nás se naopak možná trošku divíme nad talentem tohoto, pro nás ještě ne tak známého, umělce. A všichni milovníci psychologických trillerů budou jistě nadšeni ze setkání, které je čeká, pokud navštíví tento jeho nový film. 

Joel Edgerton  ho sám napsal, zrežíroval a také si v něm zahrál.

Jeho příběh je silný a nedá divákům čas k oddechu, zato jim však poskytuje velký prostor pro fantazii a mnohou fabulaci, aby pak zjistili, že vše je přece jen trochu jinak a nebo úplně jinak a nebo třeba .... ? Každopádně potvrdí dávnou pravdu, že následky našich činů, nás vždy nějak doběhnou. Tím nic neprozrazuji, to je přece všeobecně známá pravda – nebo?

Do dalších dvou hlavních rolí pan režisér obsadil vynikající anglickou herečku Rebeccu Hall, kterou jsme viděli například ve filmu Woodyho Allena: Vicky, Christina, Barcelona, kde si za svoji roli odnesla nominaci na prestižní americkou filmovou cenu - Zlatý Globe. Jejím partnerem je americký herec Jason Bateman, který toto ocenění za svůj herecký výkon již před pár lety dostal. V tomto filmu, jsou oba opět brilantní, stejně jako sám pan režisér, a tak mi nezbývá, než popřát vám dobrou zábavu, alespoň takovou jakou jsem měla já ................

                                                    TEREZA POKORNÁ

 

 

Fotogalerie