Co na ples? Jedině šperky se zelenými kameny

Váháte jaký šperk zvolit na ples či jinou společenskou událost v tomto roce? V ideálním případě zvolte smaragdy, které nyní zažívají velký boom. Opojení zelenou, barvou vitality a optimismu, proniká do módy i designu, proto neváhejte a pořiďte si alespoň šperk s jakýmkoliv zeleným polodrahokamem. Le Patio nabízí krásně zpracované smaragdy, fluority, olivíny nebo prehnity v prstenech, náušnicích či přívěšcích ze známých indických šperkařských dílen.

Smaragdy jako symbol individuality

Zdá se, že začínáme chápat, proč byly smaragdy pro kultury Aztéků a Inků posvátné – v minulém roce se ze známé drahokamové „trojky“ rubín, smaragd a safír stal nejvyhledávanějším právě smaragd. Smaragdy, které se mezi sebou liší zabarvením, prostupností světla a řezem, rozhodně nejsou dokonalé – proto více odpovídají současné poptávce po tom, co je spíše originální a všestranné. Navíc se hodí nejen pro slavnostní příležitosti, ale i na běžné nošení jako zábavný šperk.

Za poslední tři roky se celosvětově prodalo více smaragdů než za předchozí období 35 let. K prodeji smaragdů také přispívá jejich obliba ženskými ikonami, ať už to byla dříve Elizabeth Taylor nebo nyní Angelina Jolie.

 

Šperky se zelenými kameny jsou in!

Kromě smaragdů jsou velmi populární šperky s dalšími polodrahokamy zelených odstínů, jako jsou malachit, fluorit, jadeit, olivín, prehnit nebo chryzopras. Důvodem není imitace smaragdů, ale celkové opojení zelenou barvou, které se odráží v módě, designu i interiérovém designu. Zda byly u zrodu tohoto trendu smaragdy nebo fakt, který řadí zelenou mezi symboly vitality a optimismu, nevíme. Každopádně investice do šperku se zeleným polodrahokamem se vám vyplatí.

Le Patio ve své současné kolekci šperků vyráběných ve známých indických zlatnických dílnách nabízí prsteny, náušnice, náramky, náhrdelníky a přívěšky za velmi přívětivé ceny. 

 

Indické šperky vyráběné pro Le Patio

Zákaznice, které mají rády šperky vyráběné v Indii speciálně pro Le Patio, oceňují především jejich originalitu. Jde o speciální limitované kolekce, které pečlivě vybírá a osobně zkouší – kus po kusu – majitelka obchodů Le Patio, Monika White, přímo ve zlatnické dílně. Individuální přístup se tak promítá nejen do kontroly kvality, ale i při spolupráci na návrzích šperků v moderním stylu. Indický styl broušení drahých kamenů a jejich zapracovávání do ornamentálních vzorů využívají všechny významné světové šperkařské domy. Le Patio je jediným obchodem v České republice, který dlouhodobě s indickými šperkaři spolupracuje a podílí se na návrhu vlastních kolekcí. Vše ve stříbře kvality 925, puncováno Českým puncovním úřadem.

 

Ceny šperků se mění podle druhu a váhy kamenů:

Prsteny                                                               od 500 Kč   

Náušnice                                                            od 450 Kč 

Náramky                                                            od 600 Kč

Přívěsky                                                             od 1.000 Kč

Náhrdelníky s kameny – dlouhé šňůry              od 2.000 Kč   

 

 

Fotogalerie