CO KDYŽ JSTE GENIÁLNÍ?!

Prolétne Vám čas od času hlavou, že jste jiní, než všichni ostatní? V POŘÁDKU! Máte pocit, že se odlišujete od ostatních, protože „to,“ co se jim líbí, Vás absolutně nenadchlo? OK! Myslíte si, že nejste tzv. „normální“? BINGO! Možná jste ještě neabsolvovali měření svého IQ, což ani nemusíte, protože můžete být GENIÁLNÍ!

Nejen v naší společnosti, ale vlastně napříč světem panují nejrůznější direktiva, měřítka, hodnocení, pravidla, nařízení a rádoby „správné modely“ toho, jak žít, co dělat, aby byl člověk zdravý, štíhlý, společensky atraktivní… atd. Zamysleli jste se někdy nad tím, že tohle všechno je ve své podstatě absolutní zbytečnost, kterou nikdo z nás k naplněnému a šťastnému životu vůbec nepotřebuje? Ano, čtete správně! Nic z výše uvedeného NIKOHO NIKDY neučinilo a neučiní šťastným. Je to tak jednoduché! Nejšťastnější je každý jedinec v okamžiku, kdy je zcela spokojen sám se sebou, s místem, na kterém se právě nachází, s tím, co s radostí a naplněním právě dělá. A shodou okolností tohle vše pozvolna vyplouvá na povrch i po mnohaletých vědeckých výzkumech a průzkumech. Za poslední týden jsem už třikrát narazil na výsledky těchto výzkumů, jež se zaměřovaly na hodnotu našeho IQ. A jsem šťastný, protože mi z nich (zcela logicky!) vyplívá jediné: nepotřebuji podstupovat žádné testy, které mi, jak povětšinou dotyčné organizace deklarují, zcela po pravdě vyhodnotí, jaké mám IQ.

              Věděli jste, že ti nejinteligentnější jedinci jdou v mnoha ohledech tzv. proti proudu? Že čistý (nedej Bože až „sterilní“) pracovní stůl o Vás vypoví mnohem víc, než několik stránek popsaných otázkami, na které odpovíte a pak se za nemalou úplatu dozvíte, že Vaše IQ má tu či onu hodnotu? Světe, div se, ale je to tak! Pokud jste si dosud mysleli, že nejste dostatečně inteligentní, a přitom splňujete minimálně tři záležitosti z níže popsaných, můžete být šťastní a takříkajíc zcela v pohodě, protože jste zcela jedineční, originální a možná dokonce i geniální! Jen jste o tom, zkrátka, dosud nevěděli, protože jste nad tím – díky vlivu nejrůznějších dezinformací – takto vůbec neuvažovali.   

* ZAPOMÍNÁTE? Blahopřejeme! Nemusí se vůbec jednat o známku jakékoli duševní nemoci, ba právě naopak. Jedinci s vyšším IQ zcela běžně zapomínají tzv. banality, které zkrátka pro svůj život a duchovní růst k ničemu nepotřebují. Už si nepamatujete, jak se jmenuje restaurace, kde jste minulý víkend obědvali? V pořádku, k čemu je Vám tato informace? Váš mozek ji vytěsnil, protože pro Vás není důležitá, nebo dokonce „ví,“ že už tento podnik nenavštívíte. Co když o tomto víkendu „objevíte“ takovou, kterou si zamilujete…  A takových příkladů je celá řada. Podtrženo a sečteno: To, co pro Vás není vůbec důležité a mozek vytěsní, chápeme jako zapomínání a přitom je to pro nás velké požehnání!

* MÁTE NEPOŘÁDEK NA PRACOVNÍM STOLE? A NEJEN NA NĚM...  Gratulujeme!  Samozřejmě tohle neberte doslova. Není tím myšlen nepořádek ve stylu: nánosů prachu, pavučiny na opřených předmětech o zeď… apod. Ale nepořádek tzv. pracovní. Inteligentní lidé se rádi obklopují věcmi a ve zdánlivém nepořádku mají svůj zavedený pořádek! Vědí, kam si co na pracovním stole položili, protože si dopředu ve svém mozku spustili program třídění. Ví, kterou věc musí udělat neprodleně, jakou v zápětí… atd. A to, co pro druhého připomíná chaos, má pro vysoce inteligentní jedince svoji jasnou logiku! No a názor, že efektivně se dá pracovat pouze v místech, kde má každá věc své neměnné a jasné místo, je absolutní blábol. Což ostatně už dávno potvrdili výzkumy např. z Univerzity v Minnesotě. Pamatujte si, že tvůrčí nepořádek Vaši kreativitu podporuje mnohem více!

* PONOCUJETE?  Skvělé! V případě, že chodíte spát (tohle samozřejmě neplatí pro ty, jejichž pracovní doba je na tzv. směny!) nejdříve o půlnoci, i když můžete do postele ulehnout už v osm večer, Vaše IQ je vyšší, než 130! Jedinci, kterým byla naměřena hodnota pod 75, jsou zvyklí uléhat ke spánku před 22 hodinou večerní.

* POUŽÍVÁTE VULGARISMY?  Bingo! To, že čas od času zcela automaticky – pro někoho tzv. bez myšlenkovitě! – použijete sprosté slovo, není známkou nevychovanosti, ale skutečnosti, že se řídíte svými emocemi a víte, že pokud Vás něco naštve, někdo rozčílí, je nejlepší to „ze sebe“ okamžitě vypustit. Nehledě na to, že opravdu inteligentní lidé disponují podstatně větší slovní zásobou a nejraději komunikují: jasně, stručně a výstižně! Není na tom absolutně nic špatného, ale samozřejmě se nejedná o vyjadřování typu: „Ty v…, viděl jsi včera tu krávovinu v telce? V…, to byl hukot!“

* ŘÍDÍTE SE HESLEM: CO TĚ NEZABIJE, TO TĚ POSÍLÍ?  Úžasné! Máte to tak, že když chcete něco, co Vás zaujme, vyzkoušet, pustíte se do toho? I když výsledek není takový, jak jste si představovali? Bomba! Velmi inteligentní jedinci se totiž nebojí jakýchkoli dobrodružství, pro která se sami nadchnou a rozhodnou se je vyzkoušet. Pro ten pocit! A to je nejdůležitější, protože takto si doplňují patřičnou dávku radosti, která je pro ně velmi důležitá. Pokud nastane chyba, nebojí se ji přiznat, a buďte si jisti, že podruhé ji neudělají. Tito lidé zkrátka přemýšlejí a povětšinou i jednají tak, že vybočují od tzv. většinové populace. Jsou si toho velmi dobře vědomi a vnitřně? Je jim úplně jedno, co si o tom myslí kdokoli druhý.

 

Text: LuN, Foto a layout: STYLEnew