CLINT EASTWOOD - PAŠERÁK

                                                              

Clint Eastwood stojí vždy za to.  

Ať již je před kamerou, nebo za ní, filmy této legendy stříbrného plátna vzbuzují zvědavost a očekávání pokaždé a zdaleka ne pouze u kolegů z branže, či filmových znalců. Je jednou z nejsilnějších Hollywoodských osobností a prokazuje to i ve věku 88let. Běh času pozměnil jeho tvář, avšak nezměnil nic na jeho šarmu, síle projevu, neubral charisma, tajemství, ani tvrdost. Přibila rozbitnost a on ji plně využívá k tomu, aby nám předložil další  herecký koncert a předal několik zásadních mouder, jež přináší stáří, svým divákům. 

Jeho nový příběh, v sobě nese humor i hloubku a vypráví o muži, který mnoho pokazil a snaží se alespoň něco z toho  napravit. Job, který náhodou tento vyhlášený a obdivovaný pěstitel květin dostane z něj udělá pašeráka drog a on to využije pro své záměry. Je chytrý a dojemný zároveň, odstup a nadhled mu umožňují přestát situace, které zákonitě přicházejí, což neznamená, že by nepocítil strach a ani touhu se bavit. Earl Stone tedy není žádný unavený stařeček, jak by se mohlo zdát a jak to ve fyzické rovině vypadá ale muž, jež bere vše, co život přináší a na to hlavní zapomíná, aby nakonec přece jen pochopil. Je mužem na cestách s barevným životem a vášní, která mu, jak to u vášní často bývá, zničila rodinný život. Je rybou plující vodami, válečný veterán s následky. Pašerák je po Grand Torinu druhým scénářem Nicka Schenka, který Clint Eastwood produkoval, režíroval a ve kterém hrál hlavní roli. Musel tedy mít naprostou důvěru ve funkčnost příběhu tohoto autora a já myslím, že se nespletl. Natočil zábavný a chytrý film, inspirovaný skutečným příběhem devadesátiletého Lea Scharpa, který se stal spolupracovníkem mexického drogového kartelu a proslul tak jako nejstarší pašerák drog své doby. Po Estwoodově  boku se objeví hvězdy jako Bradly Cooper (Terapie láskou, Zrodila se hvězda) v roli agenta DEA, Dianne Wiest (Výstřely na Brodway, Hana a její sestry) coby jeho žena, Andy  Garcia (Modigliani, Dámský klub) v malé roli bossa mexického drogového kartelu, nebo třeba herečka Alison Eastwood (Hledání harmonie, Anděl smrti) jako Earlova dcera. Všichni ladí se svými postavami, jsou excelentními herci a je tudíž radostí  sledovat je na plátně. 

Přidáte-li se k návštěvníkům tohoto filmu, přeji vám příjemnou zábavu, protože jak jsem již napsala v úvodu – stojí to za to.

Fotogalerie