CHŮVÁK - BOJ S HARANTAMA ZAČÍNÁ

Clemens nemá na své děti čas.
Pracuje totiž na velké změně územního plánu města a smlouvy jsou na spadnutí. Chybí už jen, aby pár nájemců opustilo své byty a výstavba může začít.
Když Rolf přijde o svůj byt, chce se pomstít a rozhodne se stát chůvou u Clemensových dětí. Plán je více než jasný - sabotáž.
Nepočítá ale s tím, že Clemensovy děti Winnie a Theo jsou připraveny na všechno. Udělaly si totiž sport z toho, že se dokážou zbavit všech svých chův. A věřte, že neznají slitování - což nový Chůvák  zjistí velice brzy. Ale zatímco se Rolf snaží zachránit svůj domov, nechtěně se stává i zachráncem Clemensovy rodiny.
 

     FILM POHLEDEM TEREZY POKORNÉ

Do kin přichází filmový hit našich sousedů, film, který ve své zemi přilákal do kin 1,6 milionu diváků. Jeho režisér, co autor a hlavní představitel v jedné osobě Mattias Schweighöfer je už několik let slavnou německou hvězdou, tvůrčí, svou a uznávanou.  

Chůvák je čtvrtým filmem, který sám režíruje a zároveň v něm hraje.  Všechny jsou komediemi, všechny mají své publikum a není to pouze pro to, že je Mattias miláčkem dívčího obecenstva. Ano kamera ho má vskutku ráda, ale je také profesně výborným hercem. Ostatně stejně jako představitel titulní role Chůvaka Milan Peschel, který je sám divadelním režisérem a jako herec má na svém kontě několik velkých ocenění své země.

„ Nejdůležitější pro muže je, že ví co chce “ říká nám z plátna svého režijního debutu  “What A Man“  Mattias Schweighöfer,  a také to sám evidentně ví. Chce se bavit a pobavit druhé, a také přinést určité poselství.

Chůvák je komedie poměrně drsná, ale naše ratolesti tomuto humoru zřejmě rozumí, soudě podle výbuchů smíchu, které zní publikem během filmu mnohokrát. Na konci pak někteří popotahují, jak tomu už v pohádkách bývá a býti má.

Každopádně před sebou máme evropský film zcela v duchu těch amerických svého druhu, čili velký a bohatý. Nemáme všichni stejný smysl pro humor, ale ti, kteří tady souzní s plátnem si své určitě užijí. 

Fotogalerie