Česká televize vykouzlila podzim

Podzim dává Česká televize naprosto s přehledem. Tři seriály, sitkom,  skeče a satira, navrch k tomu známé tváře, napětí, humor i laskavý nadhled. Pozadu nezůstává ani dokumentární tvorba. Budeme cestovat,  poznávat, ale třeba i pro sebe objevovat inspirativní životní příběhy zajímavých osobností. Podzim v České televizi? Je na co těšit!

Rapl, Já Mattoni a Doktor Martin

Taková je podzimní nabídka seriálů. Kdo má rád napětí, bude milovat Rapla. K rozplétání kriminálních případů se opět vrací oblíbený svéráz detektiv Kuneš. Známe ho už z Cirkus Bukowsky. Víme, že to jsou detektivky, které mají hlavu a patu a sympaťák Hynek Čermák v hlavní roli tradičně chybu mít nebude. 

Já, Mattoni je pro změnu výpravná historická sága. Odehrává se koncem 19. a počátkem 20. století a tehdejší svět můžeme vnímat prostřednictvím Heinricha von Mattoniho. Je to zvláštní muž. Snaží se mít moc a k tomu nemít žádné skrupule. Jeho postavu ztvárnili Alois a David Švehlíkovi a v krásné ženské roli se představí herečka Barbora Lukešová. 

Půvabná Barbora si natáčení užívala: „Byl to zvláštní krok do historie. Ohromně mne bavily všechny ty překrásné historické kostýmy a dobové rekvizity. Vstoupíte do časů, kdy už svým oblečením byla každá žena dámou. Také si ale uvědomíte, že všechna období mají něco svého. Klady, zápory, zvraty  a hlavně člověka, který žije, bojuje, miluje, ale při tom všem dělá i spoustu chyb.“

Chyby dělá i Doktor Martin, který se v podání Miroslava Donutila na podzim rovněž vrací na obrazovky České televize. V první řadě seriálu už se chirurg přestěhoval do Beskyd a rozjel tu svou praxi drsného obvoďáka. Druhá řada seriálu opět slibuje humor, často neuvěřitelné příhody z ordinace, ale hlavně doktora, který pod slupkou drsňáka skrývá laskavé srdce.

Pecka bude určitě i Kosmo. Stačí představa čtyř českých kosmonautů, kteří se vydávají do kosmu jen z toho důvodu, aby náhodou neprošvihli grant. Tři chlapi a krásná Eva Josefíková – to bude kosmická posádka televizního podzimu.

Zatímco Eva Josefíková si užívá stav beztíže, půvabná Monika Zoubková se zase vydává s kolegou Michalem Kernem starým karavanem na cestu po českých ekofarmách. A je to síla! 

Připočítejte si k tomu ještě StarDance, mraky skvělých dokumentů a můžete jít nakoupit zásoby dobrého červeného a pomalu si připravovat své oblíbené televizní křeslo!

Text : Alena Štrobová       Fotografie : Dagmar Hájková a archiv ČT

Fotogalerie