Češi jsou v uklízení pohodáři. Jak přistupujete k úklidu vy?

Priorita číslo jedna, odpočinek od psychické práce nebo otravná nutnost? Kolik lidí, tolik přístupů. A jak jste na tom s uklízením vy?

Češi: úklid není téma číslo 1

Z nedávného průzkumu společnosti Tatrachema vyplývá, že dotázaní jsou především praktičtí, vyhodnocují, co má největší prioritu, a tím se pak také zabývají (71 %). Téměř polovina respondentů (42 %) téma úklidu nijak zvlášť neřeší. Většina dotázaných (77 %) se pak několikrát do roka na úklid vrhne s vervou a pouští se do činností jako je mytí oken nebo čištění koberců.

 

 

Z průzkumu dále vyplývá, že i mezi domácími povinnostmi se vyskytují takové, ke kterým respondenti zaujímají neutrální postoj a některé z nich je dokonce i baví. Patří mezi ně například zašívání prádla, třídění odpadu, péče o květiny a domácí mazlíčky, zbavování se nepotřebného a především výsledky, které takové úsilí přináší ☺

 

Když úklid, tak efektivně a také bezpečně

Také občas víte, že je nezbytně nutné dát byt do pořádku, ale ani za nic se k tomu nedokážete donutit? Máme pro vás na závěr dva tipy, jak na to ☺

 

Tip 1: Zkuste si najít pozitiva

Úklid je většinou rutinní aktivitou, na první pohled tady nic moc pozitivního není. Ale když se podíváme ještě jednou, zjistíme, že u toho nemusíme tolik přemýšlet a úklid, i když fyzicky namáhavý, může být psychickým odpočinkem. Pusťte si k úklidu vaši oblíbenou hudbu a dejte si něco dobrého k pití nebo k zakousnutí a hned bude váš pohled na úklid alespoň trošku veselejší.

 

Tip 2: Nechoďte kolem horké kaše

Jak dlouho o práci přemýšlíte, než se do ní pustíte? Kolik činností se vám do plánu vloudí, než práci dokončíte? Možná budete překvapeni. Často strávíme mnohem více času přemýšlením o konkrétní činnosti a jejím odkládáním, než prací samotnou. Zkuste se tomu vyhnout, takový způsob „požírá“ váš čas i energii.