ČECHOMOR vydává Nadechnutí živě aneb Netradiční spojení excelentních muzikantů „v akci“.

Skupina Čechomor uzavírá edici Nadechnutí živým záznamem svého netradičního spojení  s Kumpanovými muzikanty. Album Nadechnutí živě vychází 4. října.

Nadechnutí patří podobně jako Proměny k zásadním albům skupiny. Za jeho prodej převzal Čechomor Zlatou a Platinovou desku. Lidové písně doplněné o několik původních písniček skupiny dostaly v případě Nadechnutí výrazný aranžérský zásah Jana Valty, který k tradičním rockovým aranžmá Čechomoru vytvořil skvělá aranžmá dechová. Široká škála hudebních stylů od symfonické hudby až po pravou českou dechovku nabízí nový a neobvyklý zvuk skupiny Čechomor za doprovodu jedinečných Kumpanových muzikantů pod vedením virtuózního trumpetisty Vlado Kumpana. 

 

Nadechnutí živě vznikalo na letošních koncertech v Olomouci, Frýdku-Místku, Pardubicích, Ústí nad Labem a Brně. Kromě skladeb z posledního studiového alba obsahuje i několik dalších písní z repertoáru Čechomoru. Album se obešlo bez jakýchkoli technických zásahů a dodatečných úprav a svědčí o muzikantském mistrovství všech zúčastněných umělců. 

Klip Mamko, nedávej mě: https://youtu.be/cDAr6BxwKkU 

Nadechnutí živě na digitálních službách: https://WMCZ.lnk.to/NadechnutiZive 

 

Trailer Nadechnutí živě:  https://youtu.be/VmpMCacWup8

 

Fotografie: Michaela Hermína