Caroline Coxová - Boty - Ikony světového stylu

Dokonalá kniha pro milovníky bot a historie

 

Inspirující průvodce dějinami módních bot a zároveň jedinečný přehled nejmodernějších designů obuvi, který dokazuje, že boty jsou nejen klíčový komponent módy, ale také umění ve své specifické formě. Seznamte se s vývojem designu bot a zařazením každého z šedesáti přelomových typů obuvi do společenského a kulturního kontextu. Autorka popisuje průkopnickou práci klíčových návrhářů, ceněných výrobců a ukazuje, jak uspěly boty spojené s celebritami, filmovými hvězdami a top modelkami u široké veřejnosti.

Dokonalá kniha pro všechny milovníky bot a historie. 

 

Inspirující průvodce dějinami módních bot a zároveň jedinečný přehled nejmodernějších designů obuvi, který dokazuje, že boty jsou nejen klíčový komponent módy, ale také umění ve své specifické formě. Otevřete knihu a vydejte se do obuvního nebe.

Přehlídka široké škály nejobdivovanějších návrhářů a jejich nejžádanějších výtvorů – od růžových lodiček s kuželovým podpatkem od Maud Frizonové a Campari Manola Blahnika až k lodičkám na platformě s hadí kůží od Terryho de Havillanda.

Příběh obuvi od prehistorického sandálu, bot na klínu ze 40. let 20. století až po extrémní architektonické designy Pierra Hardyho. 

Autorka popisuje průkopnickou práci klíčových návrhářů, jako jsou David Evins z Hollywoodu a Salvatore Ferragamo z Itálie, a ceněných výrobců, včetně Christiana Laboutina a Sergia Rossiho. Ukazuje, jak uspěly boty spojené s celebritami, filmovými hvězdami a top modelkami, například Kate Mossovou a Vivienne Westwoodovou, u široké veřejnosti. 

 Dokonalá kniha pro milovníky bot a historie. 60 přelomových typů obuvi.

 IKAR -  www.euromedia.cz