CARNEVALE PRAHA 2015

 Obyvatelé Prahy 7 se mohou již podruhé zúčastnit průvodu masek, který organizují pořadatelé festivalu Carnevale Praha ve spolupráci s Galerii Scarabeus a Městskou částí Praha 7. V letošním roce budou kráčet v doprovodu svého nového starosty Mgr. Jana Čižinského. Masky tvůrců z Prahy 7 budou reprezentovat městskou část Praha 7 v soutěži o nejkrásnější masku pražského Carnevalu!!! 

Sraz masek bude 7. února 2015 mezi 12.30 až 13 hodinou před galerií Scarabeus na Letné v ulici Jana Zajíce 7 (poblíž stadionu Sparta), kde bude mezi  11. – 13.00 maskám a jejich doprovodu zdarma přístupná nejen výstava: “Maska”, “Genius loci - Letenský Montmartre” - výstava k 130 výročí Prahy 7, ale i stálá expozice Muzea kávy Alchymista. Občerstvit se bude možné v přilehlé kavárně Alchymista. 

Průvod masek bude vycházet od Galerie Scarabeus ve 13.00 přes Letenskou pláň do Clam-Gallasova paláce, Husova 20, Praha 1. Ve 14.00 proběhne na nádvoří CG paláce akreditace Masek. Alegorický průvod vyrazí ve 14.30 k Orloji Staroměstské radnice. Slavnostní předání karnevalového práva proběhne v 15.00 a od 15.15 začíná defilé Masek na Staroměstském náměstí.  

Přihlaste svou masku a akreditujte se předem, abychom věděli kolik Vás bude.  Zašlete své jméno, název masky a počet osob. Mohou se hlásit jednotlivci, rodiny, školy, školky. 

Přestože se loni masky z lektorského centra Prahy 7 zúčastnily poprvé, vyhrály 2. místo!

Tématem letošního ročníku pražského Carnevalu je “Na vlnách blankytných”. Pro zájemce o výrobu masky je vytvořeno lektorské centrum, které zájemcům po předchozí dohodě poskytne konzultace o technologii  masek a to v prostorách Galerie Scarabeus (Jana Zajíce 7) nebo přímo ve školních či mimoškolních institucích. Termín si můžete dohodnout s lektorkou PhDr. Kateřinou Ebelovou, Ph.D, výtvarnicí a autorkou knihy: Maska v proměnách času a kultur. 

 

KONTAKT na ORGANIZÁTORA a PRO MÉDIA 

Mgr. Zlatuše J. Müller, telefon: +420 739 477 063

Sídlo: Letohradská 803/24, 170 00 Praha 7 

e-mail: media@carnevale.cz, info@carnevale.cz

www.carnevale.cz

 

Fotogalerie