CANNABIS SATIVA

PROČ JSOU LIDEM ZATAJOVANÉ PROVĚŘENÉ SKUTEČNOSTI?

Konopí není jen tak ledajaká rostlina! Jedná se o bylinu či zemědělskou rostlinu a mnozí vůbec netuší, co všechno tento přírodní poklad „dokáže“! Proč byla a v některých zemích je stále zakázáno její pěstování či užívání? Proč nás – obyčejné lidi uváděli a uvádějí v omyl? Možná i proto, že například jeden akr této rostliny produkuje tolik kyslíku jako 25 akrů lesa! Jenže …

… ano, jenže! Tím byl „ohrožen“ byznys s lesy, konkrétně se stromy. Jenomže strom roste v průměru 20–50 let, zatímco konopí „pouhé“ 4 měsíce! V 18. století bylo v Americe pěstování konopí povinné a farmáři, kteří ho nepěstovali, skončili! V období 1. světové války pěstovali farmáři konopí za americké dolary. V téže době se otevřeně a nahlas hovořilo o tom, že průmyslové konopí je protijedem na dolar a ropu! Ne náhodou!!! Od té doby ovšem utekl už nějaký ten pátek a situace s pěstováním konopí se začala rapidně obracet. Ono je toho ve skutečnosti poměrně hodně, co začalo být obyčejným lidem ve spojitosti s konopím zatajováno, a proto nás začali vehementně ze všech stran „masírovat“ tím, jak „šíleně je škodlivé a nebezpečné“! Přičemž opak je PRAVDOU! Ostatně, posuďte sami, co všechno se nám podařilo ve spojitosti s Cannabis sativa, lidově řečeno konopím zjistit:

VYUŽITÍ I ÚČINKY JSOU NESKUTEČNÉ!

Konopné masti, oleje, tinktury, kapsle, bonbóny, zubní pasty, balzámy …ad. Takto je využíváno v kosmetice, potravinářství, alternativní léčbě od nepaměti. Stejně jako veterinární přípravky čili své užití konopí našlo i v péči o domácí mazlíčky. To, že tato bylina, která byla jistými vlivnými jedinci zcela záměrně odstavována nikoli na druhou, ale doslova na poslední kolej (opět kvůli byznysu a penězům, o které by, nedej Bože, tito „chudáčkové“ přicházeli!), dokáže zpomalit, zastavit či přímo vyléčit celou škálu nemocí, včetně onkologických pacientů, nad nimiž i lékaři dávno „zlomili hůl“, už snad ani nemluvě! Navíc konopí je opravdovým, zcela přírodním lapačem radiace!!! Konopí lze pěstovat kdekoli na světě a pro svůj růst potřebuje velmi málo vody, navíc nepotřebuje žádné pesticidy, protože se „samo“ dokáže „chránit“ před hmyzem! A když už je řeč o pesticidech, v případě, že by se rozšířil textil vyráběný z konopí, pesticidní průmysl by mohl zcela zaniknout. Milovníci či milovnice riflí by zřejmě měli vědět, že vůbec první džíny byly vyrobeny právě z této rostliny!

ROZŠIŘTE SI OBZORY! TAK, NAPŘÍKLAD:

* Z 1 akru konopí se vyrobí stejné množství papíru jako ze 4 akrů stromů!

* Zatímco strom se může „pře měnit“ na papír pouze 3x, konopí 8x!

* Konopné semínko má velmi vysokou hodnotu bílkovin, navíc obsahuje 2mastné kyseliny, které u žádné jiné rostliny v přírodě nenajdete!    

* Konopí je nepoměrně levnější na výrobu než sója!

* Stejně tak se jedná o ideální rostlinu na výrobu bot, klobouků, lan, provazů, tašek …

* Veškeré plastové výrobky lze vyrobit z této rostliny a konopný „plast“ se velmi snadno vrátí zpátky do přírody, čímž jí značně ulehčí v rámci přirozeného – přírodního, nikoli umělého rozkladu!

* Karoserie vozů vyrobených z průmyslového konopí je 10x pevnější než ocel!

* Konopí je coby „stavební“ materiál odolné, pružné a levné, lze je používat i pro zateplování budov.

* Mýdla, kosmetika a obecně produkty vyráběné z konopí jsou zcela ekologicky šetrné, proto neznečišťují vodu!

* Marihuana je bezpečnější než alkohol!

* Zvířata, která jsou mj. krmená konopím, nepotřebují žádné hormonální doplňky či chemicky vyrobené produkty!

* Konopí patřičně upravené do daných preparátů se celosvětově používá v rámci léčby nejméně u 250 chorob, jako jsou onemocnění srdce, epilepsie, astma, revma, onemocnění páteře, zažívací problémy, především žaludeční obtíže, při nespavosti, má skvělé výsledky při léčbě zeleného zákalu, roztroušené sklerózy, zvyšuje kapacitu plic, snižuje bolesti, zastavuje šíření rakoviny, snižuje účinky chemoterapie a ozařování, příznaky Dravetova syndromu, pomáhá ovládat a eliminovat epilepsii, léčí zánětlivá onemocnění střev (mj. Crohnovu chorobu a ulcerózní kolitidu), snižuje vedlejší účinky při léčbě hepatitidy typu C, zlepšuje příznaky lupusu, skvělé výsledky má při léčbě jedinců s artritidou, zklidňuje třes a v počátcích značně tlumí projevy Parkinsonovy choroby, pomáhá v léčbě veteránů trpících posttraumatickým syndromem, chrání mozek, zahání noční můry, blokuje formování paměti. Velmi pozitivně ovlivňuje náš metabolismus, udržuje nás štíhlé … atd.

KDO a PROČ mj. ZAČAL KONOPÍ ODSTAVOVAT NA DRUHOU KOLEJ?

Americký vydavatel William R. Hearst, který vybudoval největší státní novinovou síť své doby (19. století) potřeboval pro své podnikání logicky papír, ovšem pokud by byl papír vyráběn z konopí, s ohledem na to, že jeho kamarádi a další přátelé ve vládě, kteří se patřičně angažovali v tom, z čehož by jim kápnul patřičný finanční zisk, měli lesy a potřebovali, aby z „jejich“ stromů byl vyráběn papír! O poznání silnější a „vlivnější“ tlak ovšem začal vyvíjet na patřičných místech a u patřičně „vládně vlivných“ jedinců první americký miliardář a osoba, která je často označována za nejbohatší osobu v celé historii světa (o čemž osobně trochu pochybuji, protože ten, kdo je nejbohatší, by bezesporu tuto skutečnost nikdy nikomu neříkal, natož, aby se objevovala v médiích – pozn. aut.) John D. Rockefeller. Ten provedl revoluci ropného průmyslu a coby osoba podnikající v oblasti ropy velmi dobře věděl, že konopný olej je jeho podstatně silnější konkurent, a tudíž nejhorší nepřítel. Co s tím? Biopaliva zlikvidovat. Říká vám něco jméno Andrew W. Mellon? Ne? Ti, kteří se orientují v politice, by tohle jméno měli znát! Americký bankéř, průmyslník, filantrop, horlivý milovník umění … Ovšem jedná se také o hlavního akcionáře společnosti Dupont Company, která držela patent na výrobu plastů z ropných produktů. Konopný průmysl ohrožoval i jeho obchody, logicky. No, a aby neohrožoval, tak se zasadil o další kroky, které způsobily „vzkvétání“ jeho vlastního byznysu. Stal se ministrem finanční v době působení prezidenta Hoovera a poté velvyslancem ve Velké Británii… No, a když se tito pánové (nejednou!) sešli u kulatého stolu a něco si zamanuli, tak to tak zkrátka bylo a v mnoha ohledech je dodnes: „Konopí je nepřítel, tak ho zakážeme!“ A zakázali. Prostřednictvím svého vlivu a moci pak díky médiím vtloukali lidem desítky let do hlavy nesmysly o tom, že konopí je toxickou drogou, častěji manipulovali pojmem: marihuana. Léčivé přípravky, včetně léků byly z trhu staženy a nahrazeny chemickými, jež se používají dodnes. No, a kam jsme dospěli? To snad vidíte sami. Na výrobu papíru se kácí lesy, z pesticidů přibývá intoxikace a čím dál více jedinců je diagnostikováno s onkologickým problémem. Svět je zaplněn plastovými odpadky, které ničí nejen zem, ale i vodu, včetně všeho živého, co nám příroda dává volně k dispozici. Čili, podtrženo, sečteno: PROČ „TO“ DĚLAT JEDNODUŠE, KDYŽ TO JDE SLOŽITĚ A Z OBYČEJNÝCH LIDÍ DĚLAT CVIČENÉ OPIČKY, že?

Text: Lubomír Nečas, dipl. um., MBA / Foto, Photos-desing: www.STYLEnew.cz (zpracováno z dohledatelných zdrojů, odborných studií, knih a materiálů volně dostupných) 
 

Fotogalerie