CABANI - 20 LET PRÁCE PRO MFF KARLOVY VARY

Karlovarský festival je v plném proudu, hvězdy i hvězdičky se sjíždějí stejně tak jako dnes již slavní baťůžkáři a samosebou další zvaní i nezvaní.... Fronty u pokladen doopravdy vadí pouze těm, kteří svá místa do kina už nedostanou, ale i to patří k našemu největšímu filmovému svátku.

Ten letošní slaví své padesáté narozeniny. A zatím co my lidé obvykle v takový čas dostáváme deprese a tvoříme si spoustu problémů, které my ženy přičítáme přechodu, muži pak tomu svému zvanému medlife crisis , festival je právem na svůj věk hrdý, stejně jako všichni jeho tvůrci. Městečko ač půvabné však není nafukovací a tak mnoho filmových fanoušků slaví po svém a to na místech jiných. Filmových sálů je dost, Artová kina máme také a kdo se chce Karlovarské atmosféře přiblížit třeba v našem hlavním městě má jedinečnou šanci.

Přímo v centru Prahy, pár kroků od Stavovského divadla v Rytířské ulici 31 se právě koná výstava bratří Cabanů, kteří už k festivalu 20let neodmyslitelně patří. Právě oni jsou tvůrci jedněch z našich největších show, totiž těch která otevírají a zavírají MFF. 

Výstava nás nechává nahlédnout do kuchyně těchto dvou  talentovaných

umělců a na zdech nevisí pouze akční fotografie, návrhy scény, storyboards , či návrhy kostýmů ženy jednoho z nich Simony Rybákové.

 

Celé přípravy i části výsledků můžete zažít osobně s obrazem i zvukem a to na množství televizních obrazovek. Každá z nich má svá sluchátka, tak nebudete rušeni okolím, možná jen občas třeba smíchem.

A potkáte se tam se všemi včetně hvězd největších – Marka Ebena, Jiřího Bartošky, Evy Zaoralové.................................

....................................................  T.H.P.

 

 

 FOTO : FILM SERVIS KARLOVY VARY - MFF

Fotogalerie