Bydlení ve stylu wabi-sabi: originální nábytek Le Patio z recyklovaných materiálů

Zajímá vás, odkud pochází a jak byl vyrobený nábytek, který kupujete? Preferujete originalitu před masovou produkcí? Pak se vám bude líbit nábytek Le Patio vyráběný z recyklovaného dřeva a dalších materiálů. V aktuální kolekci najdete komody, truhly, skříně, odkládací stolky, ale i třeba ozdobné originální panely a další.

Nábytek z recyklovaného dřeva – odpověď na přehnaný konzum

Všichni už umíme recyklovat odpad nebo omezit spotřebu plastů. Ale ekologický životní styl se projevuje i vědomým nakupováním výrobků, které nezatěžují naše životní prostředí. Jednou z možností tak je zvolit nábytek a bytové doplňky z recyklovaného dřeva a dalších materiálů. Kromě toho, že budete mít doma jedinečný originál, přiblížíte se japonské filozofii wabi-sabi, která vidí krásu právě v nedokonalosti. Dáte tak prostor něčemu, na co se v naší kultuře adorující výkon a perfekcionismus zapomíná.

„Když hodně cestujete a jste zvyklí na prolínání různých kultur, dospějete do bodu, kdy si začnete čím dál víc uvědomovat zbytečnost masové produkce zboží nadnárodních firem, nutnost ochrany životního prostředí a tendenci zjednodušit nejen svůj život, ale i věci, kterými se obklopujete. Jednou z možných odpovědí jsou značky, které využívají recyklovatelné materiály, vytvářejí snadno rozložitelné produkty a chovají se dle fair trade principů“, říká Monika White, designérka a majitelka obchodů Le Patio.

 

Co si pořídit z aktuální kolekce nábytku Le Patio?

Komody a truhly najdou v domácnostech vždy uplatnění – ty v aktuální kolekci vznikly kombinací dřeva ze starého nábytku z původních koloniálních obydlí.

Úložná skříňka z Rádžastánu. Dvířka jsou zhotovené původní technikou, kdy se využívají pouze recyklované materiály, jako jsou kousky kování, plastu a zrcátek. Nomádský design s ekologickým přesahem.

Odkládací šatní stěna se zrcadly a policovým systémem.

Starožitné dřevěné panely – originální dekorace se bude dobře vyjímat v jakémkoliv interiéru.

 

Fotogalerie