Bosonohá varhanice Katta zahájila svoji koncertní sezónu vystoupením na Zlaté Praze a pokračuje do Drážďan, Berlína a Lince

7. října 2019, Praha

Po kratší pauze, kdy se stala maminkou, se Katta opět vrací ke svým hudebním projektům jak u nás, tak i v zahraničí. Jednu ze svých skladeb z cyklu "Piano Songs" zahrála v premiéře na zahajovacím koncertě filmového festivalu Zlatá Praha. Tento koncert byl věnován výjimečným ženám a byl živě přenášen Českou televizí na ČT Art 25.9. ve 20,20.

Právě teď probíhá série koncertů v Německu a Rakousku, kde vystupuje například se světově proslulým houslistou Danielem Hopem a Zürich Chamber Orchestra v drážďanském Frauenkirche, se svým sólovým recitálem v berlínském legendárním kostele Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche i na nově postavených varhanech ve velkém sále  Brucknerhausu v Linci.  V rámci tohoto turné zaznívají také skladby z jejího autorského projektu Vox Organi, za který získala cenu na letošních Classic Prague Awards.

 

2.10. Pfarrei, St. Bonifatius, sólo recitál, Giessen, Německo

https://bistummainz.de/pfarrei/giessen-st-bonifatius/aktuell/termine/veranstaltung/37.-Mittwochskonzert/?instancedate=1570037400000

5.10. Katta & Zurich Chamber Orchestra & Daniel Hope, Frauenkirche Drážďany, Německo 

https://www.frauenkirche-dresden.de/kalender/detail/detail/event/21551/

5.10. Late Night Concert, Katta & Daniel Hope, Frauenkirche Drážďany, Německo

https://www.frauenkirche-dresden.de/kalender/detail/event/21550/

8.10. UFFO – Společenské centrum, Trutnov, sólo recitál

http://uffo.cz/program/porady/2019/10/katta-bosonoha-varhanice/

7.11. Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, Berlín, Německo sólo recitál 

https://www.gedaechtniskirche-berlin.de/event/5800250

22.11. Brucknerhaus, Linec, Rakousko, sólo recitál na nové varhany Rieger 

https://www.brucknerhaus.at/programm/veranstaltungen/katta

Katta

Tak jako její nástroj, i sama varhanice je na jedné straně jemná až éterická, na druhé straně nebojácná a živelná. Kromě varhan se věnuje i hře na cembalo a zpěvu. Není pouhou interpretkou vážné či sakrální hudby, ale sama varhanní hudbu i skládá. Díky Kattě se dostanete do nových dimenzí varhanní hudby. Kromě spolupráce s českými orchestry, například Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK nebo Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu na sebe upozornila i v zahraničí. Hrála s dirigentem Josem van Immerseelem a jeho orchestrem Anima Eterna, pod taktovkou Sira Rogera Norringtona s Zurich Chamber Orchestra nebo s Royal Flemish Philharmonic.  Mimo jiné hostovala na několika hudebních festivalech po celém světě – v Evropě, Mexiku nebo Indonésii. 

Katta miluje fúze a spolupráce s jinými umělci. Za sebou má například projekt s Davidem Kollerem, teď chystá koncerty s Jurou Pavlicou & Hradišťanem. V letošním roce získala cenu klasické hudby Classic Prague Awards za svůj autorský projekt Vox Organi (premiéra 2018).

 

www.kattamusic.com

Fotografie: Tomáš Nosil  SUPRAPHON