Bohaté materiály, lesk, kov a zrcadlení - BoConcept představuje novou kolekci pro sezonu 2017

   MADS  MIKKELSEN       *         JAKO HRDINA KOLEKCE BoConcept PRO SEZONU 2017

Nová kolekce nábytku a doplňků pro sezonu 2017 je aktuálně k vidění v showroomech dánské značky BoConcept v Praze, Průhonicích a Brně. Hrdinou aktuální kolekce, které nově dominují bohaté a luxusní potahové materiály nábytku, jako je samet, manšestr a lesklé látky, koberce z měkké viskózy a mramor, měděný či mosazný vzhled na doplňkách, je opět dánský herec Mads Mikkelsen.  Aktuálně je možné také na webových stránkách BoConcept.cz soutěžit o pětidenní letecký pobyt v Kodani v nejmenším hotelu na světě jménem Hotel Central spojený s prohlídkou města a kulinářským kurzem pod vedením předního kodaňského šéfkuchaře. 

Kolekce nábytku a doplňků BoConcept se stále nese v městském duchu, původní minimalistický "urban" styl však nově použité materiály změkčují. Vedle oblíbeného skandinávského vzhledu, pro nábytek BoConcept tak typického, tak vzniká metropolitní styl, který se nese na opulentnější vlně glamour. Nového metropolitního sametového "kabátu" se dočkala například oblíbená židle Adelaide, stejně jako ikonické křeslo Imola, které je aktuálně dostupné například i ve zlatavě béžové látce. Novinkou kolekce je modulární pohovka Hampton, která zaujme jak možností přizpůsobení, širokou škálou nastavitelnosti opěráků, tak praktickými úložnými prostory ve formě zabudovaných postranních kapes, do kterých lze odložit knihy, časopisy či dálkové ovladače. Do kolekce přibylo  také například polohovací křeslo Athena, jež vyniká oblými tvary, evokujícími sedačku sportovního automobilu. Křeslo nabízí velmi pohodlné lenošení umocněné nastavitelným opěrákem, který reaguje na polohu těla a automaticky se pak vrací do výchozí polohy.

 Lampám a interiérovým doplňkům dominují materiály, jako je sklo, mramor, ušlechtilé dřevo a měděné či mosazné tóny. Dobře patrné je to například na vlajkové novince z kolekce osvětlení, stojací lampě Stockholm od designéra Bennyho Frandsena. Lampa svým vzhledem evokuje obří skleněnou bublinu v kouřovém či měděném zabarvení, přičemž podstavec je z bílého či tmavého mramoru a objímka z kovu ve stříbrné či měděné barvě. Měděných tónů se dočkala také zrcadla, která jsou tímto vedle své praktické funkce povýšena na svébytný interiérový doplněk, nebo objímky oblíbených závěsných svítidel ve tvaru žárovek. Motiv odrazu světla a optických iluzí se nese ostatně celou kolekcí, typickým příkladem je například kaleidoskopický odkládací stolek Diamond ve tvaru vybroušeného diamantu, jehož povrch je zároveň zrcadlem. Doplňky, jako jsou úložné koše nebo polštáře, zase získaly nově zlatavý vzhled v podobě mosazného kovu a lesklých látek evokujících satén a kůži, nechybí ani zlatavo-kouřově zabarvené solitérní vázy. Zbrusu novou kolekci nábytku a doplňků BoConcept včetně aktuálního katalogu pro sezonu 2017 je možné zhlédnout ve značkových showroomech BoConcept v Praze ve Vodičkově ulici, v Brně v IC SoHo v Modřicích a v průhonickém showroomu Decoland Design Interiors. Více informací včetně možnosti zapojení se do soutěže na www.boconcept.cz

 

Fotogalerie