BACK TO BLACK

                                                    

Talent v přímém přenosu – úspěch dotýkající se hvězd a dál už nic. Tma a zmařený život jedné z nejtalentovanějších zpěvaček 21 století. Věčné mládí ikony, která zůstává díky prožité bolesti, jíž tak dobře rozumí lidské srdce a potom také nejslavnější hudební album své doby ověnčené pěti cenami Grammy a přes 16 milióny prodaných kusů. To a nic méně stojí ve středobodu britského životopisného filmu - Back To Black režisérky Sam Taylor-Johnson (Rotko, James Bond Supports International Women’s Day, Padesát odstínů šedi). 

Jedná se o film skvěle natočený, skvěle odehraný všemi zúčastněnými, film, kterému dominuje 27letá britská herečka Marisa Abela v roli, jakých nenabízí stříbrné plátno mnoho, roli plné zničujících emocí, napětí rodící se hvězdy a neklidného ducha naplněného hudbou, vášní, láskou. Jemná duše v obalu z nejdrsnějších, dostihový kůň na startovní čáře závodu jménem – Amy Winehouse.

„ Chtěla jsem Amyin život natočit z jejího úhlu pohledu. Jediná pravda o jejím životě se skrývá v jejích písničkách. Rozhodla jsem se proto vyprávět jejími slovy, jejími texty. V nich se vyznává ze své lásky, bolesti, svých zklamání.“ říká paní režisérka, jejíž zdrcující drama se dostává filmovému divákovi pod kůži a zůstává. Nemoralizuje, ale zrcadlí skutečnost vypovídající o tenké hranici šikmých ploch, ze kterých není návratu. 

 

Fotogalerie