AŽ DO NEBES 2019

EXKLUZIVNÍ SVÁTEČNÍ TURNÉ MONIKY ABSOLONOVÉ  

Letos to bude přesně 6 let, kdy Monika Absolonová odzpívala svůj vůbec první vánoční koncert. Možná náhoda, možná ne, že co nevidět odstartuje své letošní adventní tour AŽ DO NEBES 2019, které bude mít také – přesně 6 zastávek!

Jedinečná a zcela neopakovatelná atmosféra, vlídnost, nevtíravost, přirozenost – to vše s naprostou originalitou a profesionalitou hlasového výkonu pomyslně zabaleného do sváteční, tedy přesněji, jak slibuje pořadatel – adventní atmosféry. Tohle všechno a ještě mnohem víc si budou moci užít všichni, kteří na jednu z uvedených šesti zastávek po městech českých dorazí, aby si v mírném předstihu udělali jakousi pomyslnou předpremiéru letošních vánočních svátků. A večer prožitý s Monikou Absolonovou, kterou doprovodí Boom! Band Jiřího Dvořáka, smyčcové kvarteto, rozhodně bude stát za to. Aby ne, když její poslední album „Až do nebes,“ z něhož pochopitelně zazní stěžejní vánoční melodie, je už nějaký ten pátek zlaté!

KAREL GOTT, ANDĚL, HYBERNIE A LUCERNA!

Moničin talent pečlivě sledoval Karel Gott, s nímž zpěvačka nazpívala dva duety a v roce 2012 byla hostem na jeho velkém koncertním turné, kde si spolu střihli duet „Můj ideál“. O Karlu Gottovi bylo obecně známo, že miloval pohádky, stejně je na tom i Monika, která se od 25. listopadu 2013 představuje v divadle Studio DVA v jednom z nejpopulárnějších klasických vánočních příběhů o chudém děvčátku Lucii prodávajícím sirky a snící o tom, že se dostane na druhý břeh zamrzající Temže… Monika se v muzikálovém projektu vytvořeném na motivy H. Ch. Andersena – „Děvčátko -Vánoční příběh“ představuje v roli anděla. V témže roce, kdy mělo „Děvčátko“ světovou premiéru, jen tedy o necelý měsíc později vstoupila na jeviště vyprodaného pražského Divadla Hybernie, kde v doprovodu Jiřího Škorpíka a Sound & Rhythm Orchestra odzpívala svůj historicky první vánoční koncert. Její popularita a oblíbenost od té doby stoupá, a není divu, že její předloňské první vánoční turné spojené s živou prezentací alba „Až do nebes“ mělo nebývalý ohlas. Totéž se dá očekávat i letos, kdy Monika zavítá do šesti tuzemských měst a rozhodně opět překvapí. Šestkrát překvapí! Startuje první prosincový den v Brně a se svými příznivci se rozloučí, jak jinak, v místě pro zpěváky veskrze magickém – pražské Lucerně. A pokud toužíte mít i Vy letošní svátky vánoční magické, neměli byste otálet, protože vstupenky na adventní turné Moniky v předprodejích mizí závratnou rychlostí…

TERMÍNY KONCERTŮ:   

  1. 19:00 Brno, Sono Centrum – VSTUPENKY
  2. 20:00 Hradec Králové, sál Filharmonie HK – VSTUPENKY
  3. 19:00 Ostrava, Dům kultury města Ostravy – VSTUPENKY
  4. 19:00 České Budějovice, Sál Metropol – VSTUPENKY
  5. 18:00 Divice, okr. Louny – v rámci akce Vánoce na Tvrzi Divice – VSTUPENKY
  6. 19:00 Praha, Lucerna – Velký sál – VSTUPENKY

 

Text: Lubomír Nečas, Foto: Layout-AUF/animace - LN/2019, archiv MA a Studio DVA/Praha 

Fotogalerie