ANETA LANGEROVÁ VYRAZÍ NA SPECIÁLNÍ ČESKOSLOVENSKÉ TURNÉ S KORBEN DALLAS

Aneta Langerová se poprvé se slovenskou kapelou Korben Dallas setkala v roce 2015, kdy natočili symfonickou skladbu Sen. Po čtyřech letech opět spojí síly, tentokrát při mnohem větším projektu – vydají některé společné písně a na jaře vyrazí na československé turné.

 

"S Anetou jsme mluvili o bližší spolupráci od doby, kdy jsme spolu nahráli Sen a vystoupili spolu na největším slovenském festivalu Pohoda. Křtila nám v Praze dvě poslední alba, vícekrát jsme měli možnost zahrát si naši dosud jedinou společnou písničku, ale nikdy nebyl správný čas na nic víc. Nyní přišel," říká zpěvák Korben Dallas Juraj Benetin.

 

"Když mě před několika lety poprvé oslovili kluci z Korben Dallas, neznala jsem jejich tvorbu," říká Aneta Langerová. "Nabídli mi jednu skladbu, ze které jsem byla nadšená. V jejich společnosti se od té doby cítím velmi dobře a těším se na další společné chvíle," dodává.

 

Koncertní program na turné bude složen ze tří částí – kromě společného materiálu zahrají Korben Dallas i Langerová se svou kapelou vlastní skladby. Jako host se na koncertech představí i zpěvačka a violoncellistka Dorota Barová, která hrála s více členy Korben Dallas v projektu Tugriki a působí také v doprovodné kapele Langerové.

 

Aneta Langerová je osobitá česká zpěvačka a hudebnice. Po vítězství v soutěži Česko hledá SuperStar se stala jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Být interpretkou jí ale nestačilo. Ve snaze o ryzí autenticitu se vydala na cestu k psaní vlastních písní. V roce 2014 vydala své zatím poslední album Na Radosti, které se setkalo s velkým úspěchem u fanoušků i kritiků. Ze čtyř nominací Akademie populární hudby – CENY ANDĚL 2014 proměnila všechny čtyři na andělské sošky.

 

Bratislavští Korben Dallas se za několik let vypracovali z undergroundové scény na jednu z nejžádanějších slovenských klubových a festivalových kapel. Jejich průlomové album Karnevalová vrána (2013) jim přineslo tři ceny Radio_Head Awards, včetně ceny pro nejlepší singl (Otec) a ceny pro nejlepší koncertní kapelu. Kromě Anety Langerové spolupracovaly také s Janou Kirschner, Davidem Kollerem či kapelou Zrní.

 

Aneta Langerová & Korben Dallas – termíny Turné 2020:

24. 3. 2020 - Olomouc, S-klub

25. 3. 2020 - Ostrava, Akord

26. 3. 2020 - Brno, Sono Centrum

27. 3. 2020 - Pardubice, Žlutý pes

28. 3. 2020 - Praha, Palác Akropolis

 

3. 4. 2020 - Trenčín, Piano club

4. 4. 2020 - Banská Bystrica, Robotnícky dom

5. 4. 2020 - Košice, Tabačka

7. 4. 2020 - Žilina, Mestské divadlo

 

8. 4. 2020 - Bratislava, Majestic Music Club