Aneta Langerová vydala vinyl - Na Radosti.

Zastavte se na chvíli a vychutnejte si dvakrát platinové album s příběhy inspirované divokou Šumavou u svého gramofonu. 

                         

Přišel okamžik, na který jsem se moc těšila. V rukou držím první vylisovanou gramofonovou desku alba Na Radosti,” říká Aneta Langerová a dodává: „Jsem ráda, že se na vinyly ještě nezapomnělo. Ráda poslouchám gramofonové desky, mám už docela hezkou sbírku, kterou se ráda probírám. Každá voní jinak. Jako by s sebou nesla vůni všech okamžiků, při kterých jsem ji poslouchala v minulosti. Udělám si vždy čas na sebe a vychutnám si krásný zvuk a to kouzelné „ševelení“ gramofonu, které se stane součástí hudby nebo mluveného slova a dodá obsahu ještě větší hloubku a autenticitu. Je to chvíle, kdy se zastavím, čas se zpomalí, uvařím si dobrou kávu, poslouchám a přemýšlím o všem, co je pro mě v životě důležité. Každá taková chvíle mě činí šťastnou“, popisuje Aneta, která se na sociálních sítích s fanoušky podělila o pět svých nejoblíbenějších gramofonových desek. 

 

V létě Aneta chystá sérií koncertů „Pod širou oblohou“. Přichystáno je celkem devět vystoupení na krásných místech, jako jsou amfiteátry, nádvoří zámků či vyhlídka z hradu. Dva koncerty budou v doprovodu symfonického orchestru. Na podzim bude pokračovat v koncertní šňůře, kterou završí třemi velkými koncerty v Brně, Ostravě a Praze.

 

Termíny turné Na Radosti 2016 „Pod širou oblohou“:

21.6.2016 – Kunětická hora, vyhlídka hradu

21.7.2016 – Sedmihorské léto, Karlovice-Sedmihorky

22.7.2016 – Moravský Krumlov, nádvoří zámku

23.7.2016 – Třeboň, nádvoří radnice

30.7.2016 – Letní filmová škola, Uherské Hradiště, Kolejní nádvoří

5.8.2016 – Nový zámek Kostelec nad Orlicí, zámecký park

6.8.2016 – Prázdniny v Telči, nádvoří zámku

7.8.2016 – Zámek Berchtold, Kunice, nádvoří zámku

26.8.2016 – Zámek Nebílovy, nádvoří zámku

Termíny koncertů se symfonickým orchestrem:

20.6.2016 Mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl, Zámecké nádvoří - koncert s kapelou a  Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu

6.7.2016 Karlovy Vary, Letní kino- koncert s kapelou a Karlovarským symfonickým orchestrem

Termíny letních festivalů:

18.6.2016 – Holešovská Regata, Holešov 

12.8.2016 – In vino Hostivice, Hostivice

20.8.2016 – Brod 1995, Český Brod 

Album Na Radosti vyšlo na konci roku 2014. Aneta spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem pracovala dva roky na písních, původní hudbě a textech. Pro inspiraci se vydali na Šumavu, kde objevili dnes již zaniklou osadu Na Radosti. To místo jim učarovalo a pomohlo jim přivést na svět desku plnou příběhů. Propracované aranže a osobitý zpěv Anety Langerové předznamenaly úspěch u fanoušků i kritiků. V anketě Žebřík 2014 ji fanoušci ocenili za zpěvačku roku, album Na Radosti a za píseň Tráva. Ze čtyř nominací na cenu Akademie populární hudby - CENY ANDĚL 2014, Czech Music Awards proměnila všechny v andělské sošky. V roce 2015 získala cenu Anděl za videklip k písni Tragédie u nás na vsi a ocenění zpěvačka roku v anketě Žebřík. 

To místo jsme si zamilovali. Čas uchoval jen dvě chalupy na samotě, sochu panenky Marie a ruinu kapličky. Ale na příběhy lidí, kteří tam žili, jako by neměl žádný vliv. Ty tam doslova visí ve vzduchu a my jsme se rozhodli je vyprávět,“ vypráví Aneta. 

                     Fotografie : Olga Špátová                   Supraphon 

 

Fotogalerie