ANETA LANGEROVÁ PŘIVEZE RADOST DO MÍST, KDE JEŠTĚ NEKONCERTOVALA

Na příběhy inspirované venkovem a Šumavou se lidé mohou nově těšit v jedenácti městech, čtyři z nich navštíví Aneta úplně poprvé.

 

 

Po úspěšném jarním a podzimním turné se Aneta s albem Na Radosti vydává na další místa v České republice. Celkem navštíví třináct měst. Vedle Ostravy a Prahy to je nově Děčín, Žďár nad Sázavou, Vysoké Mýto, Frýdek-Místek, Hranice, Písek a Trutnov. Vůbec poprvé bude zpívat ve Strakonicích, Hlinsku, Novém Jičíně a Příbrami.

 

Na turné ji doprovází kapela a smyčcové trio a kromě písní z nového alba zazní i starší skladby v nových aranžích.

 

“Spojení kapely a smyčcového tria nám dává možnost každou píseň pojmout trochu jinak. Některé písně zpívám pouze za doprovodu smyčců, jinde převažuje zase kapela, poté se smyčcové trio s kapelou spojí a vytvoří takový malý orchestr anebo se naopak doprovodím sama. Důležité jsou pro mě kontrasty”, prozrazuje Aneta. 

 

V létě bude turné pokračovat sérií koncertů „Pod širou oblohou“. Přichystáno je celkem osm koncertů na krásných místech, jako jsou amfiteátry, nádvoří zámků či vyhlídka z hradu. Dva koncerty budou v doprovodu symfonického orchestru.

 

Mám za sebou nádherný rok. Celé turné Na Radosti je pro mě silný zážitek, který společně sdílíme s kapelou a nejbližším týmem lidí. Když jste s někým 24 hodin na cestách, hodně vás to sblíží. Mám to štěstí, že to mezi námi funguje hudebně i lidsky. Těším se na to zvláštní napojení a energii, která při koncertech vzniká mezi námi a publikem ale i na každodenní “všední slavnosti”, které spolu zažíváme. Třeba takové zastávky na pumpě. Myslím si, že bychom mohli vydat průvodce kvality kávy na benzinkách v celé republice. Jsme opravdu znalci:-)”, říká Aneta Langerová. 

                                                     

Fotografie : Helena Kadlčíková  

Fotogalerie