Anda-Louise Bogza – Divadelní festival Opava DiFeO 2016

 

V roce 2016 má měsíc únor 29 dnů, proto jsme pro vás připravili Divadelní festival Opava – DiFeO. Festival zahájí v sobotu 27. února v 19 hod.

Anda-Louise Bogza BENEFIČNÍM KONCERTEM. V neděli 28. února v 18 hod. se opavskému publiku představí Opera Śląska z polské Bytomi s operou HALKA a prodloužený únor zakončí v pondělí 29. února v 19 hod. Pražský komorní balet s představením 3 ČESKÉ KVARTETY.

Anda-Louise Bogza Benefiční koncert

Anda-Louise Bogza je světoznámá operní pěvkyně, která vystupuje na mnoha světových operních a koncertních scénách. Na svém repertoáru má přední role lyrického i dramatického oboru, mezi které patří například Verdiho Aida, kterou zpívala ve Vídeňské a Berlínské Státní opeře či v Německé opeře Berlín. Opavským divákům se nedávno představila jako Pucciniho Tosca. Tu zpívala také v Bavorské státní opeře v Mnichově, v drážďanské Semperoper, ve Florencii na festivalu Maggio Musicale Fiorentino (dirigent Zubin Mehta), v Teatro dell´ Opera v Římě a v mnoha dalších. Za zmínku stojí také Leonora v Trubadúrovi, kterou zpívala v Arena di Verona (režie Franco Zeffirelli), v hamburské Státní opeře, Královské opeře v Kodani nebo Státní opeře v Budapešti. V operním repertoáru má také Donnu Annu (Don Giovanni), Verdiho Desdemonu (Otello) či Pucciniho Minnie (La Fanciulla del West), za kterou obdržela v roce 2007 Cenu Thálie.

V první polovině koncertu zazní písně Pucciniho, Belliniho, Verdiho a Spohra s klavírním doprovodem Libuše Vondráčkové, ve druhé části uslyšíte nejslavnější operní árie za doprovodu orchestru Slezského divadla pod taktovkou Petra Šumníka. Jako hosté vystoupí Daniela Džorova Waldhans, Juraj Nociar a Pavlin Panayotov. Tento koncert je benefiční, výdělek z něj je určen k podpoře festivalu DiFeO.