ALENKA FIALKA - POMÁHAT DRUHÝM JE MŮJ ÚDĚL!

Tato dáma z Českých Budějovic hledala řadu let odpovědi na otázky typu: Proč je na tomto světě? Jaké tady mám poslání? A v roce 2002 se poprvé setkala se svým vyšším JÁ. Už řadu let využívají její (nejen!) léčitelské schopnosti lidé od nás i ze zahraničí.

Mandaly malovala nejprve sobě a svým přátelům. Jen tak pro radost. Když jí ovšem jednoho dne kamarádka poradila, aby své obrázky vkládala na Facebook, aby se jimi mohly potěšit i oči ostatních, netušila, jaká vlna zájmu se o ně rozpoutá! „Dnes jsou moje mandaly v mnoha městech naší republiky, na sousedním Slovensku, ale také například v Itálii, Anglii, Německu, Švýcarsku  a shodou okolností jsem byla nedávno požádána o zaslání mandaly až do Irska,“ prozradila nám Alenka na začátku našeho povídání. 

Od kdy se zajímáte o alternativu, věci mezi nebem a zemí? 

Vždy mě tyto věci lákaly a zajímaly. Nejprve to byly knihy, scifi, esoterická literatura, Erich von Däniken … Hledala jsem odpovědi na různé otázky, na to, proč jsem tady na tomto světě, jaké tady mám poslání. No a v roce 2002, když jsem začala chodit na jógu, kde jsem se naučila meditovat, jsem se právě v meditaci poprvé setkala se svým vyšším Já. Na jednom výjezdním víkendu s jógou v Beskydech jsem při procvičování jednoho ze cviků přiložila ruce na ramena ženy, kterou jsem dostala přidělenou do dvojice a ona mi ihned řekla, že cítí teplo z mých dlaní a brnění na místech, kde jsem se jí dotýkala. Bylo to poprvé, kdy jsem zjistila, že mám léčitelské schopnosti a od té doby se to mnohokrát potvrdilo.   

Jak postupujete při tvorbě mandaly pro člověka, který si ji u vás objedná? 

Napojím se na energie dotyčného jedince a snažím se v jeho těle nalézt blok, v jaké konkrétní čakře se nachází. Pak už se můžu pustit do práce na mandale, kterou tvořím barvou, jež je charakteristická pro danou čakru. Když má někdo zablokovanou čakru životní energie, což je první čakra, pracuji s červenou barvou a všemi jejími odstíny. Velmi ráda přidávám i zlatou barvu, která všechny barvy posiluje. Když má pak jedinec tuto „svoji“ mandalu ve své blízkosti, doma, vyzařuje energie, které působí na příslušnou čakru, kterou harmonizuje.   

Která barva nejvíce oslovuje vás? 

Mám ráda všechny … Ale mezi mé oblíbené určitě patří smetanová, jarní zeleň a bordó červená.

Tvary a obrazce vybíráte podle nějakých vzorů, nebo intuitivně? 

Stejně jako v případě barev pouze intuitivně. Ruce mi malují takzvaně samy. 

Co je na tvorbě vašich mandal nejsložitější? 

Takto to nevnímám. Pro mě je to čistá radost a velmi krásná práce.

V čem je, dle vašeho mínění, jedinečná? 

Ve vyzařování léčivých energií, které při tvoření do mandal přecházejí z mých rukou. 

Čili tímto způsobem je energeticky nabíjíte. 

Energie, která skrze mě proudí, posléze prostřednictvím mých rukou přechází do mandaly. Když je hotová a začnu ji připravovat k odeslání, mám také jistý rituál, který neprozradím, pouze naznačím, že na mandalu opět přikládám své dlaně. Také má velký vliv prostředí, v němž mandala vzniká. Mám své rituály, které zvyšují a zesilují mé energie. Pouštím si meditační hudbu, mám zapálené vonné tyčinky, svíce … To vše mi vytváří krásnou, pohodovou atmosféru, která je pro tvorbu velmi důležitá. 

Na kterou pomoc ve spojení se svými mandalami jste nejvíc pyšná? 

Přívlastek pyšná bych nepoužila, spíš bych řekla, že jsem velmi vděčná, že mé mandaly opravdu pomáhají. Kupříkladu jedna paní mi napsala, že si mou mandalu dala k posteli a ráno, když se probudila, cítila se jako znovuzrozená a bolesti, které měla, pominuly. 

Co vám lidé zpětně nejčastěji píší? 

Že jim mandaly rozzářily domovy, dělají jim radost v kancelářích, či obecně na pracovištích, když si je tam dají… Některé mé mandaly jsou zklidňující, jiné harmonizují, další zvyšují životní energii a vitalitu, zlepšují psychický stav. Někdy také dokážou utlumit, to především v případech, kdy je u jedince silně zatížená psychika a nervový systém. 

Kolik mandal jste už vytvořila? 

(smích) Je jich opravdu mnoho, ale nikdy jsem je nepočítala. 

Existuje nějaká specifická technika, kterou byste při tvorbě ráda využila, ale dosud jste se k tomu neodhodlala? 

Má tvorba se stále vyvíjí, jsem ráda, když můžu vytvořit něco nového. Ale dopředu nic neplánuji, protože inspirace mi přicházejí intuitivně. S odhodláním vyzkoušet nové techniky problém nemám. Myslím, že mám silnou představivost. Stačí postřehnout nějaký zajímavý námět a já už dopředu vidím, jak by mohl obrázek v mém provedení vypadat. A pokud to jen trochu jde, hned se pustím do jeho realizace …  

Čím se zabýváte mimo tvoření mandal, co dalšího vám dělá radost? 

Kromě mandal maluji také akrylem na plátno léčivé energetické obrazy, na které přidávám přírodní kameny, jako jsou křišťály, růženíny… Vykládám karty, dělám numerologické rozbory, zajímá mne karmická astrologie, malé děti učím tvorbu mandal… Je toho celá řada. 

A v případě zájmu, jak vás mohou čtenářky kontaktovat? 

Nejlépe prostřednictvím mého facebookového profilu: Alena Fialka. 

Text a fotografie: STYLEnew.cz, archiv

 

Fotogalerie