A VEN! aneb divadelně-cirkusové neděle od 24. května v Nuslích

Po téměř dvouměsíční vynucené pauze se kultura opět probouzí k životu. CIRQUEON, Studio Damúza a spolek Probuďme Nusle se rozhodli jít divákům naproti a společnými silami organizují akci A VEN! Každou neděli se ve venkovních prostorách Vnitrobloku Mečislavova uskuteční divadelně-cirkusové odpoledne, program startuje už v neděli 24. května.

 

Během pěti nedělí od 24. května do 21. června se v prostorách Vnitrobloku Mečislavova uskuteční jedenáct open-air divadelních a novocirkusových představení. Zahajuje pohádka Golem Studia Damúza, na kterou naváže ostřílené žonglérsko-divadelní duo Bratři v tricku s legendárním představením Běžkařská Odysea. V následujících týdnech nabídne A VEN! program pro všechny věkové kategorie v režii centra pro nový cirkus CIRQUEON a Studia Damúza.

Vždy od 15 a 18 hodin vyplní pravidelná nedělní odpoledne dvě představení s výjimkou neděle 7. června, kdy ke standardním hracím časům přibude ještě storytelling pro dospělé, výjimečně v prostorách blízké kavárny ŇÁKÝ KAFÉ. 

Vyvrcholením akce bude 21. června premiéra inscenace Johnny & Jenny tanečnice a performerky Michaely Staré a Jonatana Vnoučka, který se věnuje propojování cirkusové disciplíny Cyr Wheel s Klaunérii. Jako každý víkend odpolední program doplní pohádkové představení Honza Pták Šimona Dohnálka a Daniela Horečného z repertoáru Studia Damúza.

Dvorek vnitrobloku přivítá i novocirkusové soubory a teenagery z nuselského CIRQUEONu. Dívčí soubor Holektiv uvede street show Letkyně, která reflektuje příběh první české pilotky Boženy Langerové. CIRQUEON Kabaret nabídne ukázku z divácky oblíbeného představení Husí krky souboru Cirkusu TeTy nebo unikátní představení Pohádky pro Pavlínku aneb sny o létání, které novocirkusový soubor AirGym Company vytvořil speciálně pro akci A VEN!. Profesionální umělce ve vzduchu doplní i talentovaní vzdušní akrobaté z řad CIRQUEON TEENS.

„Myšlenka divadelně-cirkusových nedělí vznikla z přesvědčení, že to nejhorší máme za sebou a je na čase opět probudit ulice a dvorky a nabídnout divákům po dlouhém půstu živou kulturu. Díky spojení se Studiem Damúza a Probuďme Nusle jsme sestavili bohatý program pro všechny věkové kategorie, který si společně užijeme na čerstvém vzduchu,“ přibližuje ideu akce projektová manažerka CIRQUEONu Tereza Vohralíková.

Vstupné na všechna představení v rámci akce A VEN! je dobrovolné a kapacita je dle aktuální situace omezena na 100 osob. V místě konání nebude k dispozici občerstvení ani zázemí.

„Uvědomujeme si, že divácký komfort bude omezen s ohledem na limitovanou kapacitu a hygienická opatření. I proto jsme vybrali venkovní prostory, kde je snazší dodržovat stanovené rozestupy a zvolili dobrovolné vstupné. Vyhneme se tak případnému shlukování osob u vstupu do areálu,“ doplňuje praktické informace ředitelka Studia Damúza Zuzana Cajtlerová.

Fotografie: archiv studií

 

Fotogalerie