21. LEDEN - DEN, KTERÝ PATŘÍ OBJÍMÁNÍ

Víte, že jedenadvacátý den každého roku je Mezinárodním dnem objímání? Pokud ne, nic se neděje, protože ti, kteří mají srdce na pravém místě a dokážou projevovat lásku, nepotřebují kalendář, a ti, kteří to dosud nevěděli, se právě dozvědí víc. Protože OBJÍMÁNÍ je vzácnost, která dokáže zázraky!

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

Objímání je nonverbální řečí našich těl, stejně jako doteky a obojí o dotyčné osobě prozradí velmi mnoho informací. Aniž by to třeba tušila! Objímání totiž léčí, harmonizuje, uzdravuje, přináší klid, pocit bezpečí, beze slov objímanému člověku „říká,“ že mu na Vás záleží, že jej máte srdečně rádi, milujete ho. A navíc nevědomky i léčíte! Ano, upřímně míněný dotek i objetí, léčí. Což Vám ostatně mohou potvrdit nejen odborníci v oblasti celostní medicíny, ale i většina tzv. klasických odborných lékařů, kteří se povětšinou k alternativním způsobům léčení staví skepticky. Zvláštní, že? Jakoby sami nikdy nikoho neobjali, nikdy se nikoho upřímně a láskyplně nedotkli, nepohladili … Zvláště pak, když musejí vědět, že tyto „signály,“ které mnozí činí zcela automaticky, vyjadřují mnohem větší důvěryhodnost člověka!

„Co na to řeknou ostatní?“ – NEPODSTATNÉ!

Od nepaměti patří objímání k lidské (ovšem i zvířecí!) přirozenosti. Proč ji potlačovat? Pokud chce kdokoli někoho obejmout, např. jen z důvodu radosti, že dotyčného po delší době vidí, proč by ho nemohl obejmout a přitisknout na svou hruď? Protože se to „nehodí,“ protože to „vypadá nepatřičně,“ aby si to okolí nevyložilo v nepatřičném sexuálním kontextu, o který ovšem v danou chvíli mezi objímajícími se absolutně nejde? Vykašleme se, prosím, na jakákoli omezení typu: „To se, přece, vůbec nehodí!“, „Tohle není, podle mě, normální.“, „Neblázni, co na to řekne okolí!“ … apod., a konečně se VŠICHNI ŘIĎME TÍM, CO NÁM V DANOU CHVÍLI ŘÍKÁ NAŠE TĚLO, konkrétně tedy naše INTUICE (čili duše propojená s Nejvyšším) a SRDCE. Přinejmenším proto, že signály vycházející z těchto dvou nedílných součástí našeho jemnohmotného a fyzického těla NIKDY NELŽOU a NIKDY by nám nedaly signál k něčemu, co by nám mohlo ublížit. Naopak! Navíc, pokud kohokoli v radosti a se štěstím, jasně vyzařujícím z Vašich očí, dnes obejmete, silně danému člověku ovlivníte náladu na 48 hodin. Čili nejen „dnes,“ ale i zítra si může hýčkat pozitivní náladu!

Pozitivní efekty obejmutí

Nejen láskyplným, ale i čistě přátelským objetím dotyčného člověka dobíjíte pozitivní energií, dobrou náladou. Mohou za to především serotonin a oxytocin – dva hormony, které v našich tělech zapříčiňují tento čistě pozitivní a ozdravný efekt. Navíc! Oxytocin je mj. nejsilnější přírodní omlazující a protizánětlivou látkou. Může zabránit psychické panice z pocitu strnutí zapříčiněného stresem. Oxytocin působí na snížení krevního tlaku a na kortizol, což je stresový hormon, který oslabuje náš imunitní systém a má spojitost s přibýváním na váze. Dále sehrává nemalou roli v tom, jak jsme vnitřně silní, jakoby koordinuje naše sebevědomí, tudíž je velmi důležitý pro jakékoli vztahy a jejich prohlubování. No, řekněte sami, pokud byste si měli nyní vybrat, stoupnete si na váhu, abyste zjistili, jestli jste nepřibrali, nebo raději tuto činnost oželíte a někoho s chutí a radostí obejmete? Neměli bychom na objímání zapomínat. Ovšem i v tomto případě platí: Všeho s mírou! Upřímné objetí je úplně něco jiného, než objímání z jakési povinnosti, či z toho důvodu, že jste se dozvěděli, jak pozitivní vliv má na nás samotné. Rozhodně objímejte, ale jak už bylo výše zmíněno, i u této vzácnosti, která nám byla každému zadarmo dána do vínku a stejným způsobem by měla být předávána dál, platí, že hlavní popud k tomuto úkonu nám vždy poskytne naše srdce či naše intuice.

Text:© Lubomír Nečas, 0120, Foto: STYLEnew.cz, FB: New-STYLEnew

X
X
X
X
X
X
X
X

Fotogalerie